joomla

шуйськаШуйська-Смоленська чудотворна ікона Божої Матері була написана в 1654-1655 роках у Воскресенському приході міста Шуї, де в ті часи лютувала, не слабшаючи, моровиця. Уповаючи на милість Божу і заступництво Богородиці, парафіяни Воскресенської церкви доручили одному благочестивому іноку написати образ Смоленської Божої Матері, яка з спрадавна вважалася покровителькою Русі, оскільки через цей чудотворний образ Матір Божа неодноразово спасала наші землі від ворогів і бід. Цілий тиждень, поки писався образ, парафіяни перебували в пості та молитві. Коли ікона була написана, священик Воскресенської церкви і народ перенесли її в церкву і поставили в особливо влаштованому місці. З того часу моровиця почала вщухати, спочатку в межах Воскресенського приходу, а потім і в усьому місті. Від ікони Богоматері, поставленої в храмі, здійснилося багато чудесних зцілень, особливо від хвороб очей. Святкування ціій іконі здійснюється також 28 липня/10 серпня.


Тропар Іконі Божої Матері Шуйська-Смоленська гл:4
Як найцінніший скарб прийняло місто Шуя /дивно написану ікону Твою, / Пресвята Владичице, Діво Богородице, / для зцілення лютої виразки і на розраду православних Тобою даровану, /від неї ж джерела благодатні і до нині рясно виливаються. / Продовж, Пречиста, і на майбутній час милості Твої тим, що знають Тебе, /бережи місто Твоє і всю Руську землю /і спасай людей, що вдаються до Тебе з вірою і любов'ю .


Кондак глас:6
Заступнице християн усердная,/ молитвенице до Творця надійная,/ не погордуй молитвами грішників,/ але прийди швидше, як Благая, на поміч нам,/ що з вірою взиваємо до Тебе:/ поспіши на молитву й скоро прийди на благання, /бо Ти заступаєшся завжди за тих,/ що шанують Тебе, Богородице.

Молитва до Пресвятої Богородиці перед Її іконою «Шуйська-Смоленська»
До кого взиватиму, Владичице? До кого вдамся у смутку, якщо не до Тебе, Царице Небесна? Хто плач мій почує і зітхання прийме, якщо не Ти, Пренепорочна, Надіє християн і Пристановище нам, грішним? Хто більше за Тебе в нещастя захистить? Почуй благання моє і нахили Своє вухо до мене, Владичице і Мати Бога мого. Не зневаж мене, що шукаю Твоєї допомоги і не відкинь мене грішного, Царице Небесна! Навчи мене виконувати волю Сина Твого і даруй бажання завжди слідувати за Його святими заповідями. За моє нарікання в хворобах, працях і нещастях не відступи від мене, але будь Матір’ю і покровителькою мене малодушного, Царице моя Преблага, Заступнице Усердна! Твоїм клопотанням гріхи мої покрий, від видимих і невидимих ворогів захисти, серця тих, що ворогують проти мене пом'якши і Христовою любов'ю зігрій їх. Мені ж немічному даруй Твою всесильну допомогу перемогти мої гріховні звички, щоб, очищений покаянням і майбутнім добродійним життям, у спілкуванні зі Святою Церквою провів решту днів земної мандрівки. Постань переді мною, Надіє всіх християн, в час кончини моєї і підкріпи мою віру в смертну тяжку годину. Піднеси за мене, багатогрішного в житті цьому, Твої всесильні молитви після відходу мого, щоб виправдав мене Господь і зробив причасником Його нескінченних радощів. Амінь.

підготував протоієрей Миколай Капітула,

магістр богослів’я, викладач РДС,

клірик Покровського собору, м. Рівне