joomla
Казанська ікона Божої Матері
2_kazanskajКазанська ікона, належить до найбільш відомих і шанованих у всьому Православному світі ікон Божої Матері. Святкування Пресвятій Богородиці, на честь ЇЇ ікони, званої «Казанська», встановлене на знак вдячності Цариці Небесній за визволення града Москви і всієї Русі від нашестя поляків в 1612 році. Кінець XVI і початок XVII століття відомі в історії Росії як Смутний час. Московія потерпала від нападів польських військ, які глумились над православною вірою, грабували і палили храми, міста і села. Обманним шляхом їм вдалося заволодіти Москвою. За закликом святійшго патріарха Єрмогена московити стали на захист батьківщини. В ополчення, яке очолив князь Димитрій Михайлович Пожарський, було прислано чудотворний образ Пресвятої Богородиці.
 
Святитель Димитрій Ростовський в « Слові на день явлення ікони Божої Матері в Казані»( святкування 8 липня/ 21 липня) говорив: « Визволяє Мати Божа від великих бід і нещасть не тільки праведних, але й грішних, та яких грішних? Тих, які звертаються до Отця Небесного як блудний син, зітхають б’ючи груди свої, як матір, плачуть біля ніг Христових, як грішниця, що омочила ноги Його сльозами, сповідання Йому приносять, як на хресті розбійник. На таких грішних Пречиста Божа Мати споглядає і поспішає на допомогу їм, і від усяких бід і нещасть визволяє».

Знаючи, що біда допущена за гріхи весь народ і ополчення наклали на себе трьохденний піст і з молитвою звернулись до Господа і Пречистої Його Матері за небесною допомогою. Молитва була почута. Від святителя Арсенія, який знаходився в полоні у поляків, прийшла звістка, що йому у видінні було відкрито про переміну суду Божого на милість, за заступництвом , натхненні відомістю російські війська визволили Москву від польських поневолювачів. Святкування на честь ікони Пресвятої Богородиці встановлено в 1649 році. І до сьогоднішнього часу ця ікона особливо шанується не тільки російським народом, але й усіма православними християнами.

Святий рівноапостольний Аверкій, єпископ Ієрапольський, чудотворець

averkiuРівноапостольний Аверкій прославився в ІІ столітті в Фригії. Місто Ієраполь в той час населяли, в основному язичники. Святитель молився Господу за спасіння їхніх душ і навернення до Істинного світла. Ангел, який з’явився святому Аверкію звелів сокрушити ідолів і язичницьке капище. З ревністю виконав святий повеління Боже. Почувши, що ідолопоклонники хочуть умертвити його, святитель прийшов на місце народних зібрань і відкрито викрив помилковість вірувань язичників. Язичники намагались схопити святого. У цей час в натовпі закричали три біснуваті юнаки. Народ почав хвилюватися, святитель же молитвою вигнав з них бісів.
 
Бачачи юнаків здоровими, жителі Ієраполя попросили святителя Аверкія навчити їх християнської віри, а потім прийняли святе Хрещення. Після цього святитель вирушив у сусідні міста і села, зціляючи хворих і благовіствуючи про Царство Небесне. З проповіддю він пройшов Сирію, Килікію, Месапотамію, відвідав Рим і скрізь навертав до Христа багатьох людей. За свої апостольські труди, святитель Аверкій був названий рівноапостольним. Багато років огороджував він Церкву від єретиків, утверджував християн у вірі, наставляв заблудлих на істинний шлях, зціляв хворих і розповсюджував славу Христову.

Преподобні Феодор та Павло Ростовські

feodorПреподобні Феодор та Павло Ростовські заснували в ХІV ст. на ріці Устьї, неподалік від Ростова, pavel_rostovобитель на честь святих мучеників Бориса і Гліба. Першим на місце майбутнього монастиря прийшов з Новгородської області інок Феодор. Через три роки в його пустинь прийшов для подвигів інок Павло.
В 1363 році на свою батьківщину прийшов Преподобний Сергій Радонезький. Дізнавшись про це Феодор і Павло вирушили туди і звернулися за духовними порадами до великого подвижника. Преподобний Сергій відвідав їхню пустинь і вказавши на місце, благословив побудувати на ньому храм на честь святих страстотерпців Бориса і Гліба. Вже під час будівництва першого храму до подвижників почали збиратися ченці. Преподобний ігумен Феодор з радістю приймав всіх хто приходив. Скоро був побудований другий храм, на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Влаштувавши Борисоглібську обитель, преподобний Феодор доручив керівництво нею преподобному Павлу, а сам відійшов з декількома учениками у Вологодські ліса, де заснував на Білому озері, при впаданні в нього ріки Ковжи, обитель і подвизався в ній декілька років. Побудувавши храм на честь Святителя Миколая і влаштувавши монастир, преподобний Феодор поставив у ньому ігумена, а сам отримавши одкровення про швидку кончину, повернувся в Борисоглібську обитель, де преставився 22 жовтня 1409 року. Преподобний Павло деякий час управляв двома монастирями і упокоївся в тій самій обителі.
 
Підготував прот. Миколай Капітула