joomla

григорій.2Преподобний Григорій іконописець Києво-Печерський
Преподобний Григорій відбував подвиг у Києво-Печерському монастирі разом з іконописцем Аліпієм. Був художником. Спостерігав за роботою іконописців із Греції, які розписували храм Успіння Пресвятої Богородиці. Намалював багато ікон, що прикрасили храми Печерського монастиря і поширювалися по всій Русі. Про його життя більше нічого не відомо.


Упокоївся в 1105 р. Його мощі знаходяться в Ближніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним сказано: «Радуйся, Григорію, ікон святих благоговійний художнику»! Пам’ять преподобного Григорія вшановується 21 серпня (8 серпня за ст. ст.).


еміліанСвятитель Емiлiан, сповідник, єпископ Кизицький
Святитель Емiлiан, сповідник, єпископ Кизицький (815-820), жив за царювання імператора-іконоборця Льва Вірменина (813-820). Разом з іншими єпископами він був викликаний до палацу, де імператор наполегливо зажадав від єпископів відмовитися від шанування святих ікон. Святитель Еміліан першим твердо відповів імператору, що питання про іконошанування може обговорюватися і вирішуватися лише в Церкві духовними особами, а не в царському палаці. У 815 році він був засланий в ув'язнення за Православну віру, де і помер як сповідник.

підготував протоієрей Миколай Капітула,

магістр богослів’я, викладач РДС,

клірик Покровського собору, м. Рівне