joomla

30 червня 2013 р., у 1-шу неділю після П’ятдесятниці, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне прибула велика святиня — нетлінні останки преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського.

Мощі преподобного Меркурія Бригинського привезені до Рівного з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Руси-України, котре відзначається в Рівненській єпархії вже декілька місяців. Зокрема, в рамках святкувань проходили Володимирські та Андріївські читання, планується проведення 6 липня науково-практичної конференції та ін.   

Біля головної брами собору, святиню, яка прибула із Чернігова, зустріло духовенство єпархії на чолі з архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном та великою кількістю вірних.

Від брами урочиста хода рушила у Свято-Покровський собор, де було звершено Божественну літургію.

За богослужінням архієпископу Іларіону співслужили: особистий секретар, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах архімандрит Митрофан (Бутинський), старший священик Свято-Покровського собору прот. Роман Довбета, благочиний Рівненського міського благочиння прот. Леонід Поліщук та прибуле духовенство.

Після Євангельського читання архіпастир звернувся до вірних з повчальним словом, в якому розповів про життя та подвиги преподобного Меркурія Бригинського.

По завершенні літургії перед ракою з мощами преподобного Меркурія було відслужено молебень.

Потім владика Іларіон звернувся до присутніх із подякою за спільну молитву, побажавши заступництва преподобного Меркурія усім, хто з вірою приходить до цього святого, та відповідно до Указу Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви, нагородив ректора Рівненського державного гуманітарного університету Постоловського Руслана Михайловича орденом свв. Кирила і Мефодія, а голову Здолбунівської районної державної адміністрації Шуль Віталія Степановича та генерального директора ПАТ "Волинь-цемент" Дудзяного Сергія Ігоровича – орденами святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня.

Богослужіння завершилося уставним многоліттям, після чого архіпастир, духовенство і віряни приклалися до мощей преподобного Меркурія Чернігівского, ігумена Бригинського.

Мощі преподобного Меркурія Чернігівского, ігумена Бригинського перебуватимуть у Свято-Покровському кафедральному соборі Рівного до 13 липня 2013 р. В ці дні в храмі, починаючи з 08.00 год., будуть звершуватися богослужіння: літургії, молебні, акафісти.

Запрошуємо усіх до спільної молитви!

Прес-служба Рівненської єпархії