joomla

Підписання ієрархами Українських Церков 13 листопада 2014 р. у м. Рівне «Меморандуму про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву» сколихнуло усю повноту православних не тільки в Україні, але й у Росії. Щодо події звучать різного роду відгуки і побажання: як схвальні, так і критикуючі. Безумовно, така розбіжність у реакції і сприйнятті меморандуму свідчить про те, що бажання православних українців порозумітися справді порушило далекосяєні й підступні плани з боку «Третього Риму» щодо загарбання і поневолення як політичного, так і духовного українського простору.

Не перестаємо говорити та стверджувати, що останні події в Україні: Майдан, анексія Криму, війна Росії на Донбасі, а найголовніше – причетність до цих подій Московського Патріархату, який у будуванні "русского мира" не зупиняється перед принесенням у кроваву жертву великої кількості православних українців, - кожному здоровомислячому жителю України показали, що саме церковний розбрат став причиною розділення народу і слабкості нашої Держави перед навалою ворогів. А тому природньо, що з боку Москви і її прислужників використовуються усі засоби, щоб ще більше розділити і розсварити українське супільство.

З глибоким жалем ми сприйняли негативну оцінку і критику Меморандуму з боку представника Київської митрополії, голови Інформаційного відділу УПЦ МП єпископа Климента, який, не приховуючи свого обурення, знову звинуватив у всіх негараздах Київський Патріархат.

Більше того, як стало відомо з надійних джерел, підписанти Меморандуму з боку УПЦ Московського Патріархату митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій та митрополит Сарненський і Поліський Анатолій були викликані 17 листопада 2014 року до Києва і отримали сувору догану за поставлені підписи. Також перед ними було висунуто вимогу негайно відкликати свої підписи. Припускаємо, що це може спонукати прихильників Московського Патріархату на Рівненщині до різного роду провокацій, провина за які знову буде перекладена на Київській Патріархат.

Ми глибоко стурбовані цим повідомленням та офіційно заявляємо, що готові дотримуватись всіх пунктів Меморандуму, під яким стоїть підпис архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, та надіємось, що всі підписанти чинитимуть так само.

Віримо у скоре припинення ворожнечі серед православних українців, в мир і єдність нашого народу та у реальні кроки з утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Прес-служба Рівненської єпархії