joomla

30 квітня. Неділя 3-я після Пасхи, святих жон-мироносиць. Глас 2-й. Сщмч. Симеона, єп. Перського. Прп. Акакія, єп. Мелітинському. Прп. Зосими, ігумена Соловецького. Знайдення мощей прп. Олександра Свирського. Правв. Марфи і Марії, сестер прав. Лазаря. Блгв. Тамари, цариці Грузинської (перехідне святкування в неділю мироносиць)

Примітка. У храмі святих жон-мироносиць служба (мала і велика вечірня, утреня і Літургія) у всьому подібна до служби вмч. Георгія, тільки на вечірні читаються паремії з Неділі всіх святих, на утрені після полієлею - величання: «Величаємо вас, святі мироносиці, і шануємо святу пам'ять вашу, бо ви молите за нас Христа Бога нашого». Псалом вибраний: «Блажен муж, що боїться Господа...», та інше (порівн.: Типікон, гл. 50, «Неділя 3-тя після Пасхи, святих жон-мироносиць і Йосифа праведного», 3-тє «зри») .

Служба звершується за Тріоддю.

Календарні замітки:
З цього дня в усі недільні дні до віддання Пасхи на утрені перед каноном свята співається пасхальний канон з Богородичним (без приспівів на 9-й пісні).

Порядок читань, згідно з календарем:
Утр. - Єв. 3-е, Мк., 71 зач., XVI, 9-20. Літ. - Дії., 16 зач., VI, 1-7. Мк., 69 зач., XV, 43 - XVI, 8.

На великій вечірні «Блажен муж» - кафизма вся.
На «Господи, взиваю» стихири на 10: воскресні, глас 2-й - 7, і свята (Неділі мироносиць), глас той же - 3. «Слава» - свята, глас 6-й: «Мироносиці-жінки досягли, Твого гробу... »,« І нині »- догматик, глас 2-й:« Минула тінь закону... ».
Вхід. Прокимен дня.
На літії стихири свята, глас 1-й. «Слава» - свята, глас 6-й: «Випросив Йосиф ...», «І нині» - Богородичний воскресний, глас той же: «Творець і Визволитель мій...» (див. в Тріоді на ряду).
На стиховні стихира недільна, глас 2-й: «Воскресіння Твоє, Христе Спасе...», і стихири Пасхи, глас 5-й (з їхніми приспівами). «Слава» - свята, глас той же: «Тебе, що зодягнувся у світло, як у ризу...», «І нині» - Пасхи, глас той же: «Воскресіння день ...» (в кінці «Христос воскрес із мертвих ...» співається один раз, як закінчення стихири).
Після Трисвятого - «Богородице Діво...» (тричі).
На утрені на "Бог Господь" - тропар воскресний, глас 2-й: «Коли зійшов ти ...» (двічі). «Слава» - тропар свята, глас той же: «Благообразний Йосиф ...», «І нині» - інший тропар свята, глас той же: «Мироносицям жонам ...».
Кафизми 2-а і 3-я. Малі єктенії. Сідальні воскресні (див. В Тріоді).
Замість полієлея належить співати Непорочні, тобто 17-ю кафизму.
Примітка. Спів Непорочних замість полієлею на воскресній утрені призначається Уставом в цю Неділю і в наступні неділі до віддання Воздвиження, крім збігу з недільним днем полієлейного або бдінного свята. 118-й псалом (17-а кафизма) співається на 5-й глас, незалежно від недільного гласу, і відразу після нього тропарі «Ангельський собор...». У парафіяльній практиці замість Непорочних на воскресних всенічних зазвичай співається полієлей.
«Ангельський собор ...». Іпакої, глас 2-й: «Після страждань прийшли жони до гробу...». Степенні - антифони 2-го гласу. Прокимен воскресний, глас 2-й: «Воскресни, Господи Боже мій ...». Євангеліє воскресне 3-е. «Воскресіння Христове бачивши...» (тричі). Після 50-го псалма: «Слава» - «Молитвами апостолів...», «І нині» - «Молитвами Богородиці ...». Стихира воскресна, глас 6-й: «Воскрес Ісус із гробу ...».
Канони: Пасхи зі ірмос і Богородичних на 6 (ірмоси по двічі) і канон свята Тріоді (Неділі мироносиць) на 8.
Примітка. Канон Пасхи співається на воскресній утрені в Неділю жон-мироносиць, розслабленого, про самарянку і про сліпого, з усіма тропарями і Богородичними, без заключного «Христос воскрес із мертвих...» після кожної пісні і без приспівів на 9-ій пісні канону.
Біблійні пісні «Співаймо Господеві...».
Катавасія Пасхи: «Воскресіння день ...».
Після 3-й пісні - кондак Пасхи, глас 8-й: «Хоч і до гробу зійшов Ти...», і ікос, глас той же; сідальний свята, глас 2-й: «Жони миро тепле...». «Слава, і нині» - інший сідальний свята, глас той же: «Собор учеників Твоїх ...».
Після 6-ої пісні - кондак свята, глас 2-й: «Радіти мироносицям повелів Ти ...», і ікос, глас той же: «До гробу Твого, Спасе...».
На 9-й пісні «Чеснішу» не співаємо. (Звершується звичайне кадіння.)
Після 9-ої пісні - «Свят Господь Бог наш». Екзапостиларій Пасхи: «Плоттю заснувши...». «Слава» - світильний свята: «Жони, почуйте...», «І нині» - той же світильний.
«Все, що дише ...» і хвалітні псалми.
На хвалітніх стихири воскресні (див. в Тріоді), глас 2-й - 8. «Слава» - євангельська стихира, глас той же, «І нині» - «Преблагословенна єси ...».
Велике славослів'я. За Трисвятого - тропар воскресний: «Воскрес із гробу ...».
На часах - тропар воскресний: «Коли зійшов Ти...». «Слава» - тропар свята: «Благообразний Йосиф...». Кондак свята: «Радіти мироносицям ...».
На Літургії блаженні гласу - 4 (див. В Тріоді), і свята Тріоді (Неділі мироносиць), пісня 6-я - 4.
Після входу - тропар воскресний, глас 2-й: «Коли зійшов Ти ...», тропар свята, глас той же: «Благообразний Йосиф...». «Слава» - кондак свята Тріоді, глас той же: «Радіти мироносицям...», «І нині» - кондак Пасхи, глас 8-й: «Хоч і до гробу...».
Прокимен - Неділі мироносиць, глас 6-й: «Спаси, Господи, людей Твоїх...»; стих: «До Тебе, Господи, взиваю ...».
Апостол і Євангеліє - Неділі мироносиць.
Алилуарій - Неділі мироносиць, глас 8-й: «Благоволив єси, Господи, землю Твою...»; стих: «Милість і істина...».
Задостойник Пасхи.
Причасний - Пасхи: «Тіло Христове прийміте...», і дня (воскресний): «Хваліте Господа з Небес...».

Упроядкував протоієрей Миколай Капітула