joomla

MVV 553402 квітня 2023 року, у п’яту неділю Великого посту, митрополит Рівненський і Острозький Іларіон очолив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Рівне.

На початку відправи архієрей освятив копію Афонської ікони Божої Матері «Всецариця», яка відтепер постійно перебуватиме у кафедральному храмі.

Архієрейська літургія транслювалось в прямому ефірі телеканалу «ITV».

За богослужінням владиці співслужили клірики кафедрального храму.

Під час літургії лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу та народ.

Окрім того, архіпастир возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

Ікона Божої Матері «Всецариця» відома з ХІІ століття, а з ХVII століття зберігається на Святій Горі Афон у Ватопедській обителі, біля східної колони собору. Цей монастир заснований у ІV столітті князем Костянтином. Невдовзі його зруйнували за наказом римського імператора Юліана. Проте, на щастя, на тому ж місці був врятований чудесним чином син візантійського імператора Феодосія Великого Аркадій. 

Феодосій Великий, щоб віддячити Пресвятій Діві Марії за порятунок свого сина, вирішив відбудувати зруйнований монастир. З тих пір і одержало це місце назву Ватопед, що в перекладі означає «кущ отрока». На тому самому місці, де знайшли хлопчика, тепер є вівтар монастирського храму та великі святині Ватопедського монастиря, а саме: частинка губки, якою зволожували розіп’ятого Спасителя; частинка животворного Хреста Господнього; пояс Матері Божої; нетлінна голова святого Іоана Золотоустого; чудотворні ікони Божої Матері, серед яких «Всецариця». Тут відбулося безліч чудес зцілення хворих на рак.

У ХХ столітті відомий афонський старець Йосиф Ісіхаст іконою благословив своїх учнів. Саме він доніс до сучасників стародавній переказ про неї. Одного разу до ікони підійшов дивний чоловік і почав щось невиразно бурмотіти. У цей момент лик Богоматері засяяв чудесним світлом, і невидима сила відкинула юнака на землю. У страху він вибіг із храму і зі сльозами зізнався старцям у тому, що вів гріховне життя і займався чаклунством та магією. Так Пресвята Богородиця явила чудо від Свого образу, відвернула юнака від нечестя і наставила на шлях покаяння. 

Чудотворне втручання Богородиці переконало його змінити життя, стати благочестивим і залишитися на Афоні.

Це був перший прояв чудотворної сили ікони Божої Матері «Всецариця». Згодом почали помічати, що ікона благотворно впливає на хворих із різними пухлинами, зокрема злоякісними, як їх називають у сучасному світі. Вперше ракове захворювання було описане в єгипетському папірусі приблизно 1600 року до н. е. До наших днів ця хвороба є майже невиліковною. У випадках таких захворювань часто більше нічого не залишається як уповати на милість Божу і заступництво Пресвятої Богородиці. Тому, коли в XVII столітті проявилася чудодійна сила ікони Божої Матері «Всецариця» в лікуванні ракових захворювань, з ікони почали робити точні списки і для інших обителей. Літопис зцілень і досі постійно поповнюється новими свідченнями чудесної допомоги тим, хто вже і не сподівався отримати її від земних лікарів. 

Відомий сучасний випадок зцілення від раку печінки дитини, батьки якої 40 днів читали за неї акафіст до Пресвятої Богородиці перед Її Чудотворною іконою «Всецариця» та при цьому відвідували літургію, сповідалися і причащалися. І подібних випадків – безліч, так любить Богородиця рід людський і дбає за всіх нас, а особливо за тих, хто з вірою і любов’ю звертається до неї у молитовному проханні.

«Всецариця» також наділена благодаттю зціляти від інших важких, часто невиліковних хвороб. Перед цією чудотворною іконою моляться і за визволення від чаклунства та залежності дітей від алкоголю і наркотиків.

Відтепер, всі хто буде відвідувати Свято-Воскресенський собор, матиме можливість помолитись перед «Всецарицею», а після Пасхи кожної середи ввечері, з благословення митрополита Іларіона, перед іконою будуть читатися Акафісти. 

Радуйся, Всецарице, що недуги наші благодаттю зціляєш!

 

 

Пресслужба Рівненської єпархії

фото Василь Мосійчук