joomla

13 квітня 2023 року,  у Великий четвер, спомин Тайної Вечері, Митрополит Рівненський і Острозький Іларіон звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Рівне.

13.04

За богослужінням владиці Іларіону співслужили клірики кафедрального храму.

Під час відправи лунали особливі молитовні прохання за воїнів які захищають Україну, за владу та народ. Окрім того архієрей возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

*****

У Великий і Страсний четвер за богослужінням згадуються чотири важливі події з життя Христа Спасителя: Тайна вечеря, на якій Господь встановив таїнство Святої Євхаристії – Причастя Його Тіла і Крові; вмивання ніг ученикам на знак глибокого смирення і любові до них, а також як повчання всім християнам не шукати влади один над одним, а слугувати один одному; молитва в саду Гефсиманському; видання Ісуса Христа Юдою на неправедне судилище.

Чистим звуть в народі цей четвер, бо саме тоді, зібравши учнів у Сіонській горниці, Господь вимив їм ноги, навчаючи разом із ними і всіх нас ніколи не зневажати оточуючих нас людей та розуміти, що ми прийшли в цей світ не для того, щоб служили нам, а для того, щоб послужити нашим ближнім.

Пресслужба Рівненської єпархії