joomla
 

rizdvo 2013Архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона
Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву
та всім вірним Рівненської єпархії
Української Православної Церкви Київського Патріархату

Всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Христос народився! Славімо Його!

 

Сердечно вітаю всіх Вас з великим і радісним святом Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа та з Новим 2013 роком. У ці дні Свята Церква прославляє невимовне народження Богомладенця Христа, Який прийшов у світ, щоб «кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ін. 3, 15).

Апостол Павло Різдво Христове називає «велика благочестя тайна» (1 Тим. 3,16). Тайна Боговтілення полягає в тому, що Бог став людиною, і ми через Нього стали «причасниками Божого єства» (2 Петр. 1, 4). Без втілення Сина Божого не могло відбутися оновлення враженої гріхом людської природи – не було б воскресіння й перемоги над смертю, не було б спасіння. «Бог став людиною, щоб людина могла стати богом» – говорить святий Афанасій Олександрійський, а святитель Василій Великий повчає, що день Різдва Христа Спасителя одночасно є і днем народження нової людини.

Господь наш Ісус Христос сходить з небес на землю, благоволивши заради нас людей, і ради нашого вічного спасіння, прийняти людську природу і, з’єднавши її з природою Божественною, дарувати можливість єднання людини з Богом. І люди, які від віку втратили через свої гріхи тісний зв’язок з Богом, з Різдвом Христовим знову отримують можливість сприйняти різноманітні дари Божественної благодаті; і у таїнстві Причастя мати саме безпосереднє єднання з Господом. І кожен з нас, достойно причастившись Святих і Животворчих Христових Таїн на прощення гріхів і в життя вічне, може сказати: «Вже не я живу, але живе в мені Христос» (Гал. 2, 20).

Різдво Христове – це свято нашого усиновлення Богу, адже через пришестя у світ Христа Спасителя ми стали дітьми і спадкоємцями Божими. Про це говорить апостол Павло: «Коли ж настала повнота часу, послав Бог Сина Свого Єдинородного, Який народився від жони, був під законом, щоб викупити підзаконних, щоб ми прийняли всиновлення. А оскільки ви – сини, то послав Бог Духа Сина Свого в серця вашi, Який викликує: «Авва, Отче!» Тому ти вже не раб, а син, а якщо син, то i спадкоємець Божий через Iсуса Христа» (Гал. 4, 4-7).

Народившись на землі одного разу, Христос знову і знову народжується для нас у наших душах і серцях. Без Нього не може існувати світ. Він необхідний світові. Але, хоча Христос і прийшов до людей, і жив серед людей, і обіцяв навіки перебувати з ними, люди часто забувають Його і відходять від Нього. Подібно до того як світ спав у ту священну Різдвяну ніч, так і нині багато людей, які люблять цей світ, сплять глибоким духовним сном. Як тоді у Вифлеємі не знайшлося людини, яка б відкрила двері і впустила до своєї оселі Пречисту Діву Марію і праведного Йосифа, так і нині світ по-різному сприймає Христа. Проте історія свідчить нам: коли люди відмовляються від Христа, тоді у світі з’являється гординя, самолюбність і пожадливість, а за ними йде заздрість, озлоблення і ненависть. Коли немає любові у Христі, то відкидається і братерство людей. Ці реальності нашого часу – результат життя без Христа.

Тому так важливо нам, християнам, у цьому бурхливому житейському морі, в оточенні спокус, завжди щиро і безмежно бути з Христом, дякувати Спасителеві за те, що Він покликав нас до життя вічного, поклонитися Йому з Вифлеємськими пастухами, співаючи ангельську пісню «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк. 2, 14), принести Богомладенцю Христу разом із волхвами: золото – наше серце, очищене від усякого злого бажання і нечистої думки; ладан – наш дух, що горить любов'ю до Бога і ближнього; смирну – сльози покаяння... Тільки у серцях, які сповнені віри, співчуття, любові, жертовності, миру, лагідності, доброти і смирення перебуває Господь, Який прийшов у світ і прийняв людську природу для нашого спасіння.

Улюблені у Христі браття і сестри! Вступаючи у Новий 2013-й рік, ми підносимо подяку Богові за ті милості та щедроти, якими Він обдаровував нас у минулому році. За ті свободи і можливості, які сьогодні дозволяють нам проповідувати Слово Боже, утверджуватися в Православ’ї, виховувати дітей в істинній вірі, відроджувати духовні традиції нашого народу, відновлювати і будувати храми і монастирі. Ми вступаємо у 2013 рік з вірою і надією, що у Новолітті милости Божої «Господь силу людям своїм дасть, Господь благословить людей Своїх миром» (Пс. 28, 11).

У ці радісні дні, вітаю з величним святом Різдва Христового Боголюбивих пастирів, чесне чернецтво та всіх вірних Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Сердечно вітаю представників місцевої влади: голову Рівненської обласної державної адміністрації Василя Берташа, голову Рівненської обласної ради Юрія Кічатого, Рівненського міського голову Володимира Хомка, голів районних, міських та селищних рад Рівненщини.

Молитовно бажаю усім, щоб Христос Спаситель дарував Вам і Вашим близьким щасливі літа в доброму здоров’ї, мир духовний та злагоду в родинах, колективах і по всій нашій Україні, спасіння вашим душам та всесильну Божу поміч у добрих справах.

Нехай Ангельська пісня, яку співали у ніч Різдва Христового, проникає всюди, де славиться Ім'я Христове, а голоси віруючих людей нехай зливаються в одну могутню молитву християнської любові, миру, братерства та злагоди і нехай лине ця священна пісня услід за Ангелами Божими, до Престолу Всевишнього як молитва вдячності Богомладенцю Христу за дароване нам спасіння!

Христос народився! Славимо Його!

Іларіон, Архієпископ Рівненський і Острозький 

Різдво Христове
2012/2013 р.
м. Рівне