joomla

Богослужбові вказівки на Вербну неділю

Bohosluzhbovi-vkazivky-202012 квітня. 6-та неділя Великого посту, ваїй, цвітоносна, вербна. ВХІД ГОСПОДНІЙ В ЄРУСАЛИМ. Прп. Іоана Ліствичника (649). Свт. Софронія, єп. Іркутського (1771). Прор. Іоада (Х ст. до Р. Хр.). Апп. Сосфена, Аполлоса, Кифи, Кесаря і Єпафродита. Св. Євули, матері вмч. Пантелеймона (бл. 303). Прп. Іоана, безмовника (VІ). Прп. Зосими, єп. Сиракузького (бл. 662)

Проповідь митрополита Антонія Сурожського на 4-у неділю Великого посту

Проповідь на 4-у неділю Великого посту,

пам'яті преподобного Іоанна Ліствичника

Про історію Пасії

Увесь богослужбовий цикл Великого посту являє собою дивну мозаїку покаянних стародавніх молитов. Однак серед них є богослужіння досить пізнього походження, яке не знайшло свого відображення у церковному Уставі. Називається воно Пасією. 

Приємного посту!

З настанням Чотиридесятниці у православному середовищі подеколи доводиться чути побажання приємного посту. Чи може бути піст приємним?

Сумнівне свято, або чому я не святкую «8 березня»

1331217367 n-8-marta-dlya-stattКоли дивишся на метушню та передсвятковий ажіотаж, що вирує на вулицях, у магазинах, на ринках у переддень «свята весни і жінки» «8 березня», невільно задумуєшся: а чи будуть ці люди так само старанно готуватись до світлого дня Воскресіння Христового, що прийде за місяць часу? Мабуть, що ні.

Сучасна практика служіння літургії Ранішосвячених Дарів

00042205Серед великої кількості назв які мало Євхаристійне богослужіння перших часів християнства найбільш часто зустрічається назва Євхаристія. У перекладі Сімдесяти цією назвою в старозавітній церкві знаменувався вираз подяки

Як прощати сьогодні? (відео)

 11 лютого ц.р. у телепрограмі «Місце зустрічі – Хрещатик, 26» взяли участь священики Віталій Ейсмонт та Роман Мельниченко. Тема програми: «Прощення, яке необхідне кожному».

  1. - Що таке прощення сьогодні?
  2. - Чи дозволяється певний гріх не прощати?
  3. - Чи може відбуватися прощення без Божої допомоги?
  4. - Як простити тим, хто причинив багато болі?
  5. - Чи можна простити Путіна? 

Чи можна за допомогою цифр доводити духовну перевагу

монастир

 В УПЦ (МП) вирішили за допомогою статистики виміряти духовність православних юрисдикцій.