joomla

ikona-1З 2010 р. прихожани Свято-Покровського собору м. Рівного мають можливість доступу до великої святині – перста святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Мощі святого знаходяться у спеціально виготовленому дорогоцінному ковчезі й мають свою цікаву історію.

Ще на початку 90-х років ХХ ст. відомий священнослужитель – протопресвітер Сергій Кульчинський, який у 50-60-х роках служив у північних районах Росії (Архангельська область), куди висилали політичних репресованих з усіх куточків радянської імперії, передав до Степанівського храму Рівного старовинну коштовну ікону Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість». В кіот цієї ікони було вкладено мощевика у вигляді хреста, я якому знаходилися мощі – нижня фаланга пальця (перста) руки невідомого святого.

moshi-1При побудові Свято-Покровського собору ця ікона була перенесена до нового собору і з того часу постійно знаходилася у вівтарі нижнього храму. Пізніше, за допомогою рідних покійного вже протопресвітера Сергія Кульчинського, було з’ясовано, що ця ікона і мощі були передані отцю Сергія старшою жінкою, яка знаходилася при смерті та спеціально запросила священика для передачі йому цінних церковних реліквій. Жінка ця, на жаль, ім’я її вже ніхто не пригадає, була представницею аристократичного роду. Під час більшовистських репресій її було вислано до північних районів Росії, де вона й померла. Протопресвітер Сергій Кульчинський від цієї жінки дізнався, що у мощевику знаходиться частка мощів святого великомученика й цілителя Пантелеймона і цю святиню помираюча жінка заповідала зберігати українському священикові, який пізніше передав її до православного храму…

moshi-4У 2010 р. стараннями жертводавців було виготовлено дорогоцінний ковчег для перста святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Тепер у Покровському соборі м. Рівного щовівторка, після Божественної літургії, мощі виносяться з вівтаря й перед ними відправляється акафіст до святого цілителя. Всі віруючи мають можливість помолитися й прикластися до великої православної святині, якій Господь таким дивним чином благословив опинитися на Рівненщині.

Пам’ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона святкується Церквою 9 серпня (н.с.). В цей день в Покровському соборі відправляється урочисте багатолюдне богослужіння.

Прес-служба Рівненської єпархії