joomla

Hrest1Напрестольний хрест з часткою Животворчого Древа Господнього на початку Першої світової війни (1914 р.) було подаровано Свято-Георгіївському монастирю на Козацьких Могилах Єрусалимським Патріархом Даміаном І, про що говорив відповідний надпис з патріаршим благословенням. (Патріарх Даміан займав Єрусалимський патріарший престол з 1895 по 1932 р.).

При закритті обителі у 1958 році ця святиня зникла і місце її знаходження дотепер невідомо.

25 березня 2010 р., стараннями намісника монастиря архимандрита Олексія, в обитель було доставлено великого позолоченого напрестольного хреста, в який  було вставлено частку Животворчого Древа Господнього. Ця частка була відділена від частки святині з Єрусалиму, яка перебуває з початку ХХ століття в одному зі стародавніх храмів нашої єпархії.

Відчуваючи великий трепет та піднесення від такої важливої події, як відновлення церковної та історичної реліквії, братія монастиря безперестанку дякує Господу Богу за те, що Він не залишає її без Своєї милості, підкріплює Своїм благословенням, дає ознаки Своєї Божественної любові.

Святиня перебуває на головному престолі Георгіївського собору й виноситься на храм у Хрестопоклонну Неділю, на свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, в день пам’яті мучеників Маккавейських, а також для поклоніння паломникам.

Прес-служба

Свято-Георгіївського монастиря

на Козацьких Могилах