joomla

17 серпня 2014 р. відбулися збори Свято-Михайлівської громади УПЦ Московського Патріархату с. Острів Радивилівського району Рівненської області. Під час зборів були затвердженні зміни і доповнення до статуту громади згідно з якими, Свято-Михайлівська парафія с. Острів перейшла у підпорядкування Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

На підставі рішення парафіяльних зборів про перехід Свято-Михайлівської громади с. Острів в юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату, а також на їх прохання, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон прийняв зазначену парафію до складу Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату та видав указ про призначення настоятелем парафії ієромонаха Онуфрія (Ляди).

Слід зазначити, що перехід Свято-Михайлівської громади у юрисдикцію Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату відбувся відповідно до чинного законодавства України. Парафіяни не захоплювали свій храм, а разом з ним перейшли в юрисдикцію Київського Патріархату. Вони моляться в ньому так само, як робили це і рік, і два, і три тому, однак вже на рідній та зрозумілій для себе українській мові.

Також наголошуємо на тому, що жодної агітації за це рішення з боку Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату не проводилося, жителі Острова прийняли його добровільно і свідомо.

 

Прес-служба Рівненської єпархії