joomla

Початок другої декади серпня закутав Млинівщину у жалобу: 8 серпня під час бойових дій поблизу Артемівська загинув командир взводу 16-го окремого мотопіхотного батальйону, старший лейтенант, уродженець Сокаля, 39-річний млинівчанин Роман Галас.

Голова Млинівської райдержадміністрації Алла Черній видала розпорядження про триденну жалобу в населених пунктах району.

Печальна смуга болю у сім’ї Ірини Галас укотре дошкулила болем, стверджуючи: біда одна не ходить. Ірина Миколаївна втратила брата, згодом із Донбасу надійшла скорботна звістка: загинув троюрідний брат із Волині Роман Корець. А тепер знову випробування незмірним горем, жалем, розпачем – ворожі осколки вкоротили віку коханому чоловіку. Овдовіла дружина, осиротіла донечка Майя, звузився світ надій у батьків, заполонивши його смутком і печалем.

Роман народився 1 грудня 1975 року у Сокалі на Львівщині. З золотою медаллю закінчив Сокальську ЗОШ №1, навчався на географічному факультеті Львівського Національного університету ім. Івана Франка. Після одруження переїхав у Млинів. Останнім часом працював у Луцьку на заводі. Під час четвертої хвилі мобілізації у лютому цього року став в армійський стрій. На жаль, короткою виявилася його офіцерська доля – підступні і підлі російсько-терористичні бандити сіють смерть на українській землі - у двобої з тією поганню гинуть кращі сини України.

Уранці 11 серпня труну з тілом Романа Галаса скерували до оселі в Млинові, де останні 17 літ у сімейному гніздечку разом із рідними будував життєві плани, реалізовував їх. Згодом труну з тілом героя принесли у Свято-Михайлівський храм, де священики Млинівського благочиння УПЦ Київського Патріархату на чолі з благочинним прот. Володимиром Левандовським відправили чин похорону. Там же відбулося прощання із захисником України.

У жалобних виступах настоятеля храму о.Тараса Варварука і голови райдержадміністрації Алли Черній – туга, скорбота, співчуття родині, світлий спомин про Романа, прохання у молитвах поминати його – він загинув за Україну, за кожного з нас.

Тисячі млинівчан і жителів населених пунктів району провели Романа Галаса на батьківщину.

Близько 15.00 год. труну з тілом Романа зустріли у Сокалі на Львівщині. Жалобна процесія вирушила до пам’ятника Тарасові Шевченку, потім до будинку на вулиці Григоренка, де живуть батьки героя, до Сокальської гімназії, церкви Святих Апостолів Петра і Павла, де відправили панахиду.
Поховали Романа Галаса на новому цвинтарі поряд із двома іншими сокальськими героями, які полягли у зоні проведення АТО, Віктором Сиваком та Романом Ланом.

На Сокальщині також був оголошений День жалоби.

Прощавай, соколе із Сокаля! Вічна пам’ять і слава тобі, Романе!

Віталій Тарасюк