joomla

У неділю, 23 серпня 2015 року, у другій половині дня, в урочищі Лісничівка, яке знаходится між селами Оржів та Суськ Рівненського району, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон освятив пам’ятний знак Дмитру Клячківському (Климу Савурі).

Пам'ятний знак встановлений на місці де 12 лютого 1945 у бою з енкаведистами загинув командир УПА-Північ Дмитро Клячківський.

Владиці співслужили: старший священик Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне протоієрей Роман Довбета; настоятель Свято-Преображенського храму смт. Оржів протоієрей Петро Горобюк, настоятель Свято-Георгіївського храму с. Грабів протоієрей Юрій Борсук та протодиякон Віталій Рябчинський.

За богослужінням молилися громадські та політичні діячі, які прийшли вшанувати пам’ять героя України.

Довідка:

Дмитро Клячківський (Клим Савур), уродженець Тернопільщини, випускник юридичного факультету Львівського університету, брав активну участь в діяльності гімнастичного товариства «Сокіл».

Вже в юнацькі роки вступив до ОУН. З того часу все його життя було присвячене боротьбі за Українську державу. У 1940 р. він очолює референтуру Юнацтва ОУН. Був арештований органами НКВС у м. Долина. Свою приналежність до ОУН при жодних тортурах не визнав, нікого не видав. Був засуджений до смертної кари, яка надалі була замінена Верховним Судом СРСР на 10 років позбавлення волі.

Скориставшись хаосом перших тижнів війни, провідник вирвався із Бердичівської в'язниці, повернувся до свого краю і незабаром став обласним провідником ОУН(Б) у Львові. Пізніше Дмитро Клячківський - «Клим Савур» стає головою Проводу ОУН на ПЗУЗ (Північно-Західних Українських Землях) – на Волині й Поліссі.

У 1943 р. очолює Головний військовий штаб УПА. З початку 1944 р. УПА розподіляється на терени. Роман Шухевич очолює УПА, а Клим Савур стає головним командиром найміцнішої групи УПА-«Північ». У 1945 р. була проведена спецоперація НКГБ, у ході якої в нерівному бою, в урочищі Лісничівка, що між селами Оржів та Суськ Рівненського району, загинув з побратимами.

Прес-служба Рівненської єпархії