joomla

7 травня 2013 р., у Світлий вівторок престольний празник відзначив Гурбинський Свято-Воскресенський чоловічий монастир. З цієї нагоди до обителі прибуло чимало прочан та духовенства з усіх куточків Рівненщини.

Святкову літургію, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, очолив секретар єпархіального управління прот. Сергій Лучанін у співслужінні благочинних Здолбунівського, Костопільського, Березнівського, Острозького районів та численного духовенства.

На свято також прибули керівники Здолбунівської РДА в особі голови райдержадміністрації Віталія Степановича Шуля та голови районної ради Василя Олексійовича Тимощука.

gurby 2013

Окрасою свята став спів хору Свято-Успенського храму м. Здолбунів під керівництвом регента Ольги Степанівни Демчук.

З нагоди Пасхи було зачитане пасхальне вітання Архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона.

По закінченні Божественної літургії була проведена хресна хода до місця поховання героїв-повстанців УПА, які з 23-25 квітня 1944 р., три дні вели нерівний бій з 35 тис. військом регулярної червоної армії та НКВД в Гурбинських лісах п’ять тисяч вояків УПА навічно знайшли свій спочинок.

На місці поховання воїнів-героїв була звершена панахида, після чого керівниками Здолбунівської РДА були покладені вінки до пам’ятного знаку.

Служба завершилася спільною молитвою “Боже Великій Єдиний” .

прот. Віталій Петрюк

Православ'я на Здолбунівщині