joomla

До цієї зустрічі діти готувались давно. І ось настала довгоочікувана мить. До дітей недільної школи «Божа нивка», що при Свято-Вознесенському храмі м. Дубно (Підборці) завітали діти з недільної школи с. Мирогоща Дубенського благочиння із своїм духовним наставником прот. Володимиром Ніколюком та вчителькою Л. А. Пшеничною.

На занятті діти мали можливість дізнатися багато цікавого один про одного. Кожен відкрив для себе іншого, як творчу і обдаровану особистість: діти читали власні вірші та казки, співали, грали на музичних інструментах, презентували виставку своїх робіт з різних видів прикладного мистецтва. На спільному занятті о. Володимир розповів дітям про значення «Притчі про таланти». Цікавою і захоплюючою була розповідь вчителя недільної школи Любові Пшеничної, адже вона – відома письменниця, поетеса і художниця Дубенського краю.

На зустріч з дітьми завітала п. Наталія Кириченко – мисткиня рідного краю в царині літератури та художнього мистецтва та випускниця недільної школи Марія Бовкун (Семенович). Вона розповіла дітям про уроки недільної школи, які проводивнастоятель Свято-Вознесенського храму м.Дубно прот. Василь Лозинський у 2003 році, декламувала власні вірші.

На занятті діти мали можливість відкрити для себе ще одну обдаровану особистість – керівника дитячого хору недільної школи М. І. Дацюк. На зустріч з дітьми Марія Іванівна приїхала зі своєю донечкою – Катериною. Діти із задоволенням слухали пісні бандуристок Дацюк Катерини, Гуменюк Ганнусі та Дацюк Марії Іванівни. Про свої таланти розповіли дітям і їхні духовні наставники – прот. Василь Лозинський та прот. Володимир Ніколюк.

Діти грали цікаву гру «У світі талантів». На згадку про заняття учасники створили колективну творчу роботу «Дерево Божих дарувань», яка прикрасить стіну одного з навчальних класів недільної школи.

Талант – це чудово! І кожен талант – це Божий дарунок нам. Чи задумувалися ви коли-небудь, звідки у кожного з нас береться все те, що ми маємо? Чия рука дає кожному з нас сили, здоров’я, терпіння, натхнення, талант і навіть гроші? Чому кожен з нас є тим, ким є?

Метою нашого заняття було не визначити когось більш чи менш обдарованого, а вказати на відповідальність кожного перед Богом за дані Ним таланти. Приходять на думку чудові слова Сократа – «В кожній людині є сонце. Тільки дайте йому світити». Наш Господь, знаючи наші можливості, наділив кожного тими дарами, які підходять саме для нас. Бог ніколи не дає завдання, яке людина не може виконати. І давши кожному з нас якісь Свої дари, Господь хоче, щоб це все було використане для Його слави, а не просто зарите в землю.

У Святому Письмі ми багато разів зустрічаємо розповідь про те, що Ісус Христос за Свого земного життя уникав слави людської. Тож і ми повинні уникати слави людської, а творити і трудитися для слави Божої, щоб отримати найбільшу нагороду – Царство Боже.

Від цієї творчої зустрічі ми всі отримали незабутні враження. І на кінець заняття – солодощі з чаєм, бо які ж гості без частування.