joomla

24 липня 2013 року в Рівненському обласному музично-драматичному театрі відбулася Урочиста Академія та святковий концерт з нагоди 1025-ї річниці Хрещення Русі.

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона в урочистому заході взяли участь більше 100 священників єпархії.

Під час урочистого заходу до присутніх звернувся секретар єпархії прот. Сергій Лучанін, котрий зокрема відзначив: «…той факт, що у 988 відбулося Хрещення Русі зовсім не означає, що до цього на наших землях не було християн. Уже в кінці І століття християнство було у Криму, де існували грецькі міста-колонії. В той же час у Криму, у Таврії святу Христову віру утверджував Папа Римський Климент, який був засланий до найвіддаленіших частин Римської імперії через опозицію до римської влади. Були християни й у Києві, у ІХ столітті, в часи правління князів Аскольда і Діра. Сам Аскольд був християнином, в хрещенні мав ім'я Миколай і мріяв побудувати храм Святого Миколи Чудотворця. Поширювалось християнство на нашу землю з Моравії й Болгарії, де проповідували віру Кирило і Мефодій. Старовинні літописи нам говорять, що 944 року, за правління князя Ігоря, у Києві уже була християнська церква - церква пророка Іллі (Іллінська церква)…».

Отець Сергій заувавжив, що саме з розвитком християнства у Київській Русі розпочалося поширення писемності, розвиток освіти, побудова храмів, монастирів, розпочався переклад книг з грецької на давньослов'янську й з'явилися перші бібліотеки.

Прес-служба Рівненської єпархії

за матеріалами ogo.ua