joomla

Цими днями, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона від Свято-Покровського кафедрального собору Рівного була звершена паломницька поїздка до древнього міста Львова, яку очолили клірики храму прот. Петро Мартинюк та прот. Олег Грицак.

Під час паломництва вірні мали можливість помолитися до величних святинь православного світу: Хреста з частинкою Животворчого Древа Господнього, Чудотворної ікони Божої Матері Коханівської, списку Чудотворної ікони Львівської Богородиці "Одигитрія", точної копії Туринської плащаниці, ікони святителя Спиридона Тримифунтського з частичкою взуття святого, мощей святих угодників Божих: ап. Петра, ап.Фадея, свт. Миколая, вмц. Катерини, вмц. Варвари, прав.Ксенії та ін.

Розпочалося паломництво з відвідування храму св. Параскеви після якого прочани відвідали ще більше десяти храмів зокрема: храм святителя Миколая, архиєпископа Мир Лікійських, Покровський кафедральний собор, комплекс Львівської православної богословської академії, храм Різдва Пресвятої Богородиці, храм Преображення Господьнього, церкву Успіння Пресвятої Богородиці, Собор св. Юра, вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці та інші святині міста.

Під кінець паломництва молільники прибули на Янівське кладовище де помолилися за упокій душі біля могили покійного митрополита Євсевія який на протягом 6-ти років очолював Рівненську єпархію. Також прочани помолились біля могил покійних митрополитів Андрія (Горака) та Миколая (Юрика).

Рівненські прочани щиро висловлюють вдячність паломницькому центру Львівської єпархії «Покров» в особі його керівника прот. Романа Мануляка та його помічника Андрія Бурдика, а також кандидату історичних наук, доценту ЛНУ ім. І.Франка, викладачу ЛПБА Василю Федоровичу Кметю, який ознайомив паломників з історією міста Львова та його храмів.

Ввечері паломники дякуючи Богу повернулися до Рівного.

прот. Петро Мартинюк,

клірик Свято-Покровського

кафедрального собору м. Рівне