joomla

MyhailСвященний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату, на підставі прохання керуючого Рівненською єпархією Високопреосвященнійшого Митрополита Рівненського і Острозького Євсевія про призначення йому вікарного архиєрея (єпископа-помічника), на своєму засіданні 27 липня в м. Києві ухвалив «призначити преосвященного Михаїла (Бондарчука) єпископом Дубенським, вікарієм Рівненської єпархії» (Журнал № 26).

Попередньо, на підставі ухвали Священного Синоду УПЦ КП від 27 липня (Журнал № 25), преосвященного єпископа Михаїла (Бондарчука), після висловленого розкаяння, було прийнято до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату, який з 2006 по 2011 р. перебував у складі УАПЦ.

ЖУРНАЛ № 25

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ

УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 27 липня 2011 року під головуванням Святійшого Патріарха

Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного єпископа Михаїла (Бондарчука), колишнього Полтавського і Кременчуцького, про прийняття його до Української Православної Церкви Київського Патріархату наступного змісту:

«Ваша Святосте, прошу Вас прийняти мене до кліру УПЦ КП.

Розумію, що мій вчинок, здійснений мною у 2006 р., коли я покинув довірену мені Пастиреначальником Христом паству і взагалі покинув клір УПЦ КП, є гріховним і недостойним архієрейського сану. Але за ці роки, що я перебував поза церковною огорожею УПЦ КП, я усвідомив пагубність свого вчинку і щиро розкаююсь в ньому.

І як ті учні, що покинули Христа в час гонінь, так і я покинув свою Святу Церкву в час випробувань. Але і як ап. Петро, який розкаявся за те що зрадив свого Пастиря, так і я каюся і прошу Вас, Ваша Святосте, простити мені мій недостойний вчинок і дати можливість і далі працювати на ниві Божій і під Вашою батьківською опікою на розбудову УПЦ КП, тим самим приносячи добрі плоди християнського покаяння під благодатним омофором нашого святого Київського Патріархату.

Із сподіванням на Вашу святительську милість

Вашої Святості смиренний послушник

єпископ Михаїл (Бондарчук)»

ДОВІДКА:

Будучи призначеним керуючим Полтавською єпархією, преосвященний єпископ Михаїл (Бондарчук) у січні 2006 р. відмовився від керування нею без поважних причин. Рішенням Священного Синоду (Журнал № 5 засідання від 28 лютого 2006 р.) преосвященний єпископ Михаїл (Бондарчук) був звільнений від керування єпархією. Після цього він перейшов до складу УАПЦ, де і перебував до останнього часу.

УХВАЛИЛИ:

Враховуючи висловлене єпископом Михаїлом (Бондарчуком), колишнім Полтавським і Кременчуцьким, розкаяння у своєму вчинку та пам’ятаючи заповідь Господню прощати брата, який кається (див. Лк. 17:3-4), – прийняти преосвященного єпископа Михаїла (Бондарчука) до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Прес-служба Рівненської єпархії

за матеріалами прес-центру Київської Патріархії