joomla

Вже стало доброю традицією щороку у дні різдвяних свят проводити подібні фестивалі в багатьох парафіях Рівненської єпархії. Не стало виключенням й цьогорічне свято колядок, на яке 12 січня з’їхалися у с. Зоря майже всі церковні хори благочиння разом з настоятелями.

Після спільної молитви та вступних слів привітання благочинного протоієрея Олександра Літвінцова фестиваль розпочався з виступу дитячого хору недільної школи с. Зоря та дитячого хору с.Грабів.

Продовжили свято церковні хори із сіл та селищ благочиння: Зоря, Клевань 1 (Шпиталь ветеранів ВВВ), Клевань 2, Руда-Красна, Жобрин, Пересопниця, Старожуків, Голишів.

Між виступами прот. Олександр Літвінцов розповідав присутнім про історію села та парафії, з якої прибув той чи інший хор. Духівник благочиння протоієрей Петро Шліхта звернувся з проповіддю про Різдво Христове, в якій наголосив, що наші святкові піснеспіви є тими дарами, які ми, подібно до східних мудреців, приносимо Новонародженому Христу.

Приємною несподіванкою для всіх присутніх став виступ чоловічого хору «Преображення» з Свято-Михайлівського храму с.Дюксин Костопільського благочиння, яким керує Опанасюк Анатолій Миколайович, а одним з учасників хору є настоятель парафії прот.Василь Мельник. Якщо попередні виступи хорів складалися з двох-трьох колядок, то хор «Преображення» подарував слухачам цілий концерт виконавши більше десятка творів на різдвяну тему.

Завершився фестиваль спільним виконанням усіма хорами «Нова радість стала…», молитвою, добрими побажаннями від благочинного та врученням подарунків учасникам.

прот. Віктор Євтушок
прес-секретар Клеванського благочиння