joomla
Radyvyliv-1День пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона вже багато років урочисто відзначається громадою Свято-Вознесенського храму м. Радивилів.

 

Цього року, 9 серпня, з благословення намісника Свято-Георгіївського монастиря на Козацьких Могилах архимандрита Олексія, до радивилівського храму було доставлено ікону святого великомученика і цілителя Пантелеймона з часткою його нетлінних мощів.

Ікону привезли до Радивилова благочинний монастиря ігумен Никон (Гайдай) та благочинний парафій Радивилівського району протоієрей Ігор Данилюк. У головного входу до храму ікону святого з хоругвами, хрестами та Євангелієм урочисто зустрічали настоятель Вознесенського храму священик Юрій Бурліков, протоієрей Тарасій Сухожак (настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Радивилів) та чисельні парафіяни. При зустрічі було прочитано ранкове Євангеліє. Зі співом тропаря та кондака святому Пантелеймону ікону було внесено до храму й покладено та тетрапод.

Radyvyliv-2У храмі розпочалася Божественна літургія, яку очолив ігумен Никон. На за причасному стиху проповідував протоієрей Тарасій Сухожак, який розповів присутнім про житіє святого великомученика і цілителя та про важливість нашої молитви до святих угодників Божих.

Після літургії духовенством перед іконою з мощами було прочитано акафіст до святого великомученика Пантелеймона та освячено єлей. Священики та чисельні прихожани храму приклалися до святині та помазалися освяченим єлеєм.

В кінці богослужіння до присутніх у храмі звернувся ігумен Никон, який привітав всіх зі святом та розповів про історію з’явлення в монастирі на Козацьких Могилах частки мощів святого Пантелеймона, перст якого знаходиться у Покровському соборі м. Рівного. Священик Юрій Бурліков подякував ігумену Никону за богослужіння, передав слова подяки архимандриту Олексію за можливість молитися перед великою святинею та побажав усім присутнім молитовного заступництва святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Radyvyliv-3Вознесенський храм було відкрито цілий день й сотні віруючих з різних конфесій змогли прикластися до святині. Цього ж дня ввечері ікону було доставлено до Свято-Георгіївського монастиря, де вона зберігається постійно разом з багатьма іншими святинями Православної Церкви.

Прес-служба

Свято-Георгіївського монастиря

на Козацьких Могилах