joomla

Mogyly-4У неділю, 21 серпня, напередодні Дня Незалежності України, за укладеною багатолітньою традицією, священики Володимирецького благочиння служать панахиди на могилах воїнів, що загинули за волю України.

Цього року за старанням депутата Рівненської обласної Ради Степана Жданюка було віднайдено та упорядковано ще дві могили. Одна – на території адміністрації Полицького кар’єру, де під шаром асфальту лежать близько двадцяти молодих повстанців, імена яких частково вдалося встановити; інша могила – далеко в іваничівському лісі, де знайшли спочинок два невідомих герої, що загинули під час енкаведистської засідки.

Mogyly-5Вшанувати пам’ять українських повстанців приїхало близько п’ятдесяти чоловік з Кузнецовська, Володимирця та Балахович, зійшлися і місцеві жителі. Духовенством УПЦ Київського Патріархату було відслужено панахиди на могилах воїнів УПА та освячено надмогильні хрести. Чин панахиди очолив благочинний парафій Володимирецького району протоієрей Віталій Боднар, якому співслужилиі священики Віктор Когут та Тарас Кобзяк.

Mogyly-2Цього дня відбулось ще одне урочисте вшанування молодих героїв, що загинули у нерівних боях з радянськими військами на Замковій горі поблизу Кузнецовська. Свято розпочалося під звуки державного Гімну України. Молоді пластуни урочисто внесли прапор України та портрети українських героїв Степана Бандери та Романа Шухевича.

Благочинний парафій Володимирецького району протоієрей Віталій Боднар та священик Андрій Ящук відслужили панахиду за душами спочилих воїнів. У своєму зверненні до присутніх отець Віталій наголосив, що «немає більшої любові за ту, ніж брат за брата душу свою покладе, адже ці молоді хлопці, знаючи, що йдуть на вірну смерть, віддали життя за щасливе життя майбутніх поколінь, не вимагаючи для себе нагород та орденів, але маючи щиру віру в Бога, надіялись, що їх нащадки будуть жити в незалежній вільній Україні. Тому, пам’ятаючи про їх подвиг, кожен з нас має зробити і свій вклад в розбудову нашої Батьківщини». Богослужіння закінчилось молитвою за Україну «Боже великий єдиний» у виконанні хору Свято-Покровської парафії м. Кузнецовська.

Mogyly-1На честь воїнів-повстанців пролунав військовий салют. До громади звернулись також і представники різних патріотичних організацій, які у своїх зверненнях наголосили на необхідності об’єднання українського народу для розбудови незалежної держави, за яку віддали життя ці молоді герої. Урочистості закінчилися виконанням повстанських пісень гуртом «Заграва».

Прес-служба Рівненської єпархії