joomla

Radyvyliv-20-2П’ята заповідь Божа навчає нас, крім шанування батька і матері, шанувати свою Батьківщину, звичаї, традиції, мову. Тому 24 серпня 2011 року у Свято Вознесенському храмі м. Радивилова (настоятель – священик Юрій Бурліков) було відправлено соборну Божественну Літургію з нагоди Дня Незалежності України.

Божественну літургію очолив благочинний парафій Радивилівського району протоієрей Ігор Данилюк, якому співслужили священики благочиння: протоієрей Віктор Стецюк, протоієрей Тарасій Сухожак, протоієрей Василь Галич, протоієрей Михайло Кравець, протоієрей Іван Шимків, протоієрей Володимир Кубацький, ієрей Юрій Бурліков, ієрей Олег Бабак, ієрей Микола Овсяніков, ієрей Григорій Заяць та ієрей Степан Попадич.

Radyvyliv-20-1Молитовно-патріотичний дух парафіян підняв своєю проповіддю прот. Тарасій Сухожак, який зауважив: «У цю річницю незалежності Української держави пригадаймо собі дві важливі справи, потрібні для збереження тієї незалежності на майбутнє. Перше, ми зобов’язані любити свій народ. Україна є нашою матір’ю, бо вона передала нам кров наших предків, передала нам мову, звичаї культуру. «Все на світі можна вибирати, сину, вибрати неможна тільки батьківщину» - співається в пісні.

Друге, любов до батьківщини проявляється не лише з’їздами, маніфестаціями, резолюціями, деклараціями та високопарними фразами про патріотизм, але, передусім, праведним християнським життям. Для визволення народу із неволі і для збереження державної свободи потрібна не лише фізична зброя, але, головне, поміч Великого Бога, бо в Його руках перебуває доля кожного народу. Для утримання незалежності Батьківщини треба не лише вмілих полководців, але також ревних, громадян, бо Господь вислуховує молитви праведних.»

Radyvyliv-20Після закінчення богослужіння був звершений урочистий хресний хід до пам’ятника «Борцям за волю», біля якого було відслужено панахиду за спочилими патріотами України.

Cвященик Степан Попадич,

прес-секретар Радивилівського благочиння