joomla

15 квітня 2014 р., з ініціативи протоієрея Ігора Данилюка, благочинного Радивилівського благочиння, та за підтримки протоієрея Олега Бабака, настоятеля Свято-Михайлівської парафії с. Срібне та протоієрея Степана Попадича, настоятеля Свято-Введенської парафії с. Башарівка у с. Пляшівка було організовано свято писанки, котре мало на меті навчитися місцевих школярів виготовляти писанку, а також інші різновиди пасхальних яєць. 

Директор Пляшівської загальноосвітньої школи Данилишин Інна Володимирівна для проведення свята надала приміщення школи, а вчитель Башарівецької загальноосвітньої школи Новосад Ірина Василівна розповіла та навчила дітей як виготовляти писанки, дряпанки, крапанки…

З молитви і благословення почалася цікава і клопітка робота. Більше п’ятдесяти дітей з трьох команд різних сіл об’єдналися в одну велику духовну родину. Так спокійно палахкотіли у вечірній час свічечки, олівчики вимальовуючи думки і почуття дитячих сердець… Все свідомо переросло у справжнє свято, хоч до Великодня ще залишалось декілька днів. Така цікава робота стала до снаги навіть дорослим, які теж взялися освоювати пасхальне ремесло.

Кожен з учнів отримав велике задоволення від того, чого навчився, що дізнався про невмирущі традиції нашого українського народу. Скільки радості, усмішки, жартів! Усе вказувало на те, що навчання і праця завжди на користь дітям.

«Мусимо зізнатися, що такий чудовий захід приніс свої достойні плоди у розквіт нашої Православної Церкви і підняття морального духу недільних шкіл нашого благочиння», – відзначив прикінці свята благочинний Радивилівського благочиння протоієрей Ігор Данилюк.

Прес-служба Радивилівського благочиння