joomla

14 січня Православна Церква згадує пам’ять святителя Василія Великого архієпископа Кесарії Каппадокійської. У цей день у Свято-Покровському соборі м.Рівне було відслужено Божественну літургію, яку з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона очолив секретар єпархії прот. Сергій Лучанін.

Вже стало традицією у цей день молитися за упокій душі спочилого старости Свято-Покровського кафедрального собору, народного депутата України Василя Червонія, який ще за життя постійно у цей день святкував день свого ангела. Тому і у цей день біля могили покійного була відслужена літія за якою молилася сім’я, родина, побратими приснопоминаємого Василія та прихожани храму які пам’ятають про нього, як про великого патріота нашої Української Церкви та Держави.

ВІЧНАЯ ПАМ’ЯТЬ СПОЧИЛОМУ РАБУ БОЖОМУ ВАСИЛІЮ!

397 newsДОВІДКА:

Червоній Василь Михайлович народився 24 серпня 1958 року у с. Погоріловка (Поліське) Березнівського району Рівненської області.

У 1988р. створив перший на Рівненщині осередок Товариства української мови «Просвіта», а у 1989 р. – перший осередок Народного Руху України.

Обирався головою Рівненської крайової організації НРУ (1991-1999рр.), членом Президії Центрального проводу НРУ (1997-1999рр.), головою Рівненської обласної організації Української Народної Партії (1999-2008рр.).

Обласною конференцією «Просвіти» від м. Рівне (1990 р.) висунутий кандидатом в депутати Верховної Ради України, трудовим колективом виробництва РВО «Азот» - в депутати облради. Депутат Рівненської обласної ради (1990 та 2006 рр.) І та VI скликань.

З 1994 по 1998 — Народний депутат України 2-го скликання.

З березня 1998 по квітень 2002 — Народний депутат України 3-го скликання.

З квітня 2002 по березень 2005 — Народний депутат України 4-го скликання.

Керівник виборчого штабу Віктора Ющенка в Рівненській області у 2002 та 2004 рр.

4 лютого 2005 року Указом Президента України призначений головою Рівненської облдержадміністрації (2005-2006 рр.). З 18 травня 2006 року згідно з Указом Президента України перебував у відставці.

З 2008 р. - голова фракції Української Народної Партії у Рівненській обласній раді.

Кошовий отаман підрозділу Українського козацтва «Волинська Січ», член Вищої церковної ради УПЦ Київського Патріархату, староста Свято-Покровського кафедрального собору (м. Рівне), який збудований під його керівництвом. Крім цього, за підтримки Василя Червонія в Рівненській єпархії УПЦ Київського Патріархату збудовано десятки храмів, засновано чимало парафій. Особливу увагу Василь Червоній приділяв відродженню та розбудові святинь, серед яких – Свято-Георгіївський монастир на Козацьких Могилах та Свято-Воскресенський монастир в урочищі Гурби (Повстанські Могили).

Нагороджений орденами: «Христа Спасителя», «Рівноапостольного св. князя Володимира» II ступеня, «Архистратига Михаїла», Почесною грамотою Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Загинув від удару блискавки 4 липня 2009 р.

Прес-служба Рівненської єпархії