joomla

 

Голодомор 1932-33 років – одна з найбільш трагічних сторінок історії Української землі. Як свідчать історичні факти за різними оцінками в роки голодомору безбожницькою комуністичною владою було знищено близько 10 мільйонів людей. Після жовтневого перевороту більшовики так взялися, "хазяйнувати", що не зупинялися ні перед чим. На всіх захоплених територіях відбувалися страшні репресії. Мабуть найбільше постраждав від "червоної чуми" волелюбний Український народ, свідченням чого є величезні втрати серед населення України.
Вже стало доброю традицією в кінці листопада згадувати молитвою невинно замордованих голодом наших співвітчизників. Цього року вшанування пам’яті жертв голодомору в м. Рівне розпочалось на Майдані Незалежності, де Преосвященнійший Михаїл, єпископ Дубенський, у співслужінні духовенства Воскресенського кафедрального собору та священників міського благочиння відслужив заупокійну літію.
По завершенні відправи Преосвященний владика Михаїл очолив заупокійну молитву у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівне, де у співслужінні соборного духовенства помолився за душі заморених голодом людей у часи більшовицького режиму.
На богослужінні були присутні мер м. Рівне Володимир Хомко, народний депутат України Віктор Матчук та представники інтелігенції. Свідченням небайдужості українського народу до трагедії голодомору була велика кількість людей, які прийшли, щоб пом’янути закатованих предків. Слід зазначити, що серед присутніх була велика кількість молоді та дітей.
По закінченні заупокійної літії до присутніх звернувся Преосвященний Михаїл єпископ Дубенський, який закликав всіх пам’ятати про цю трагічну сторінку в історії України, а також, у своїх щоденних молитвах згадувати жертв голодомору.
Потім на подвір’ї собору було викладено пам’ятний хрест із свічок, гаряче полум’я яких символізує нашу щиру молитву за померлих. Владика Михаїл, духовенство, міська влада та всі бажаючі мали змогу поставити свою свічку пам’яті.

Прес-служба Рівненської єпархії