joomla

 

 

З благословення Преосвященного Михаїла єпископа Дубенського, 1 грудня в Рівненській духовній семінарії відбулася Міжнародна наукова-практична конференція на тему: Ідея Помісної Православної Церкви в Україні у ХХ ст.: історичний, канонічний і богословський аспект. Цей науковий захід був присвячений 90-річчю першого та 70-річчю другого відродження Української Автокефальної Православної Церкви.

Розпочалось засідання з молитви, після чого до учасників наукового заходу з вітальним словом звернувся Преосвященнійший Михаїл єпископ Дубенський, який закликав на всіх Боже Благословення.

Потім зі вступним словом до присутніх звернувся ректор РДС прот. Віталій Лотоцький, який зачитав привітання які прийшли на адресу учасників конференції, зокрема з Інституту Дослідів Волині і Т-ва «Волинь» у Вініпезі.

Після того наукові доповіді та повідомлення виголосили: ректор Волинської православної богословської академії, кандидат богословських наук, митр.прот. Ігор Швець; ректор Рівненської духовної семінарії, кандидат богословських наук, прот. Віталій Лотоцький; завідувачка кафедри філософії Рівненського державного гуманітарного університету, доктор філософських наук, професор Л.М. Шугаєва; проректор ВПБА, кандидат богословських наук, В.М. Лозовицький; доцент кафедри філософії РДГУ, кандидат філософських наук, І.І.Булига; викладач РДС, кандидат богословських наук, прот. Сергій Лучанін; викладач ВПБА, кандидат богословських наук, прот. Миколай Цап'юк; викладач РДС, кандидат богословських наук, свящ. Василій Рудніцький; викладач РДС, магістр богослів'я, свящ. Петро Мартинюк; історик-архивіст, дійсний член ІДВ у Вініпезі і його представник в Україні, почесний професор Волинського національного університету ім.Лесі Українки, викладач ВПБА, В.Є. Рожко; викладач РДС, кандидат богословських наук, К.О. Хрущ; старший викладач кафедри історії Національного університету «Острозька академія», кандидат історичних наук, А.І.Смирнов; викладачі РДС Мельничук А.М. та Волощук Ю.О.

У своїх дослідженнях науковці, богослови, філософи, історики розглянули різноманітні аспекти історії першого та другого відродження Української Автокефальної Православної Церкви, її вплив на сучасний стан і проблеми утвердження Помісної Православної Церкви в Україні.

По завершенні доповідей було показано  фільм про Інтронізацію Святійшого Патріарха  Мстислава (Скрипника) та освячення ним місця під будівництво Свято-Покровського кафедрального собору у м. Рівне.

Закінчився науковий захід виконанням духовних піснеспівів студенським хором РДС, під керівництвом В.С. Іваника.

 

До конференції, за сприянням В.Є. Рожка та фінансової підтримки Інституту дослідів Волині у Вінніпезі і пані Любов Василів-Базюк, було видано збірник загальним обсягом понад 260 сторінок, який містить доповіді і статті  учасників наукового заходу.


Прес-служба Рівненської єпархії