joomla

 


11 грудня, в неділю 26-ту після П’ятдесятниці, коли Церква Христова вшановує пам'ять прмч. і спов. Стефaна Нового, мч. Іринарха і з ним 7-ми жон та свт. Феодора, архієп. Ростовського, Преосвященний Михаїл, єпископ Дубенський відслужив Божественну Літургію у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівне. Його Преосвященству співслужили: старший священик кафедрального храму митр. прот. Роман Довбета, свящ. Петро Мартинюк, свящ. Олег Грицак, свящ. Миколай Капітула, протодиякон Віталій Рябчинський та диякон Володимир Челій.
Після Євангельського читання єпископ Михаїл виголосив повчальну проповідь, в якій розповів про зцілення у суботу, Господом нашим Ісусом Христом, у одній єврейські синагозі жінки, яка вісімнадцять років страждала від духа немочі та була скорченою. Старійшина синагоги обурився, що Христос зцілив жінку у суботу. Замість того, щоб радіти разом зі зціленою, законник висловив своє невдоволення і при цьому послався на Закон Мойсея. Спаситель, щоб показати його лицемірство сказав: «… чи не відв’язує кожний з вас у суботу вола свого або осла від ясел і не веде напувати? А цю дочку Авраамову, яку зв’язав сатана ось уже вісімнадцять років, чи не належало визволити від цих пут у день суботній?» (Лк. 13, 15).
Також у своїй проповіді владика наголосив на правильному шануванні християнами Воскресних та Святкових днів, зазначивши що добрі справи не гріх робити і у святі дні.
За Божественною Літургією Преосвященнійший владика Михаїл звершив хіротонії : священичу над випускником РДС, дияконом Анатолієм Саюком та дияконську над вихованцем РДС (заочний сектор), іподияконом Олександром Парейко.
По завершенні Літургії було відслужено молебень до Пресвятої Богородиці.
Завершилось Богослужіння уставним многоліттям та молитвою «Боже Великий Єдиний».


Прес-служба Рівненської єпархії