joomla
17 грудня Православна Церква вшановує пам’ять святої великомучениці Варвари. У переддень свята, ввечері 16 грудня, у Свято-Варваринському жіночому монастирі м. Дубно було відслужено святкову всенічну, а в день свята – Божественну літургію.
Літургію очолив насельник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах ігумен Никон (Гайдай), якому співслужили благочинний парафій Радивилівського району протоієрей Ігор Данилюк, клірик монастиря ієрей Ігор Волянюк та диякон Володимир Челій.
На запричасному стиху з повчальним словом звернувся протоієрей Ігор Данилюк, який, на прикладі святої великомучениці Варвари, розказав присутнім на богослужінні про важливість віри в нашому житті. «Віра святої Варвари дала їй сили перетерпіти всі страждання й з’єднатися з Христом, і в нашому житті ми повинні щиро вірити в Бога, щоб ввійти в Царство Небесне», – такими словами закінчив свою проповідь протоієрей Ігор.
У цей святковий день в монастирі було багато сповідників, які прийняли Святе Причастя. Розділити духовну радість та привітати настоятельку монастиря ігуменю Анну прибули також священики м. Дубна, які зранку відслужили святкові богослужіння на своїх парафіях: протоієрей Іван Дуда (Страклів), протоієрей Ігор Когут (Ілінський собор). Також до Дубенського монастиря прибув клірик Чернігівської єпархії священик Михаїл Болюк.
Після літургії відбувся святковий молебень з читанням Євангелія. До ігумені Анни, духовенства та прихожан храму звернувся зі словом ігумен Никон, який, по-перше, передав найщиріші вітання та благословення від архимандрита Олексія і братії Свято-Георгіївського монастиря на Козацьких Могилах.
Аналізуючи значення мученицького подвигу святої Варвари, ігумен Никон зупинився на житії святої Варвари, на її мудрості та розумі, які вона спрямувала на пізнання Істинного Бога. Говорячи по випробування та спокуси, які трапляються в житті кожної людини, ігумен Никон закликав усіх виховувати в собі терпеливість, щоб з вірою в Бога виходити переможцями в тяжких житейських обставинах, перемагати випробування прощенням та любов’ю.
Священик Ігор Волянюк від імені матушки-ігумені та присутніх на богослужінні подякував священикам, які прибули до монастиря, щоб розділити духовну радість сестер та прихожан. Також отець Ігор привітав усіх присутніх зі святом, побажав кожному присутньому молитовного заступництва покровительки монастиря – великомучениці Варвари, міцного здоров’я та Господнього благословення.
Закінчилися святкові урочистості в монастирі уставним многоліттям та помазанням освяченим єлеєм біля ікони з часткою мощів святої великомучениці Варвари.
До речі, кожний, хто відвідує  Варваринський жіночий монастир  в Дубно, бачить, як поступово, невеликими кроками, але з Божим благословенням, розбудовується обитель. На монастирському подвір’ї вже красується збудована каплиця на честь ікони Божої Матері «Всецариця», в якій закінчуються опоряджувальні роботи, а перед самим святом в монастирському домовому храмі було встановлено нового кіоту для ікони покровительки обителі. Всі присутні на богослужінні змогли оцінити старання матушки Анни про облаштування храму та чудову різблярську роботу дубенських майстрів.
Після богослужінь в монастирській трапезній відбувся святковий обід.
За інформацією прес-служби
Свято-Георгіївського монастиря
на Козацьких Могилах