joomla

 

Різдво Христове з поміж усіх християнських свят вирізняється великою кількістю народних традицій, які тісно переплетені з цим величним святом – Народженням Богомладенця.  Православний люд бажаючи прославити Христа  складав колядки, у яких немає авторів, вони часто літературно неписьменні, проте чудові по доброті, щирості і любові. Різдвяна колядка - це маленька Різдвяна розповідь про великі події і прославляння головних осіб ночі, яка принесла Саму Радісну Звістку - про народження Спасителя світу!

У Рівному ось вже в восьме  проводить фестиваль різдвяних колядок, за сприяння Рівненської  єпархії  Української Православної Церкви Київського Патріархату та міської влади м.Рівного. Тому 8 січня у Свято-Покровському соборі м.Рівного після Божественної Літургії рівняни та гості міста мали можливість почути безліч колядок та віншувань з нагоди Різдвяних свят.

Відкрив  фестиваль Різдвяних колядок Преосвященіший Михаїл, єпископ Дубенський, який звертаючись у своєму слові до православного люду підкреслив важливість відродження цих народних традицій, які тісно пов’язені саме з Православною Церквою. Також зі словом привітання до людей звернувся міський голова м.Рівного Володимир Хомко, який привітав рівнян з Різдвяними святами і побажав учасникам фестивалю успіхів у донесені до людських сердець радості Народження Христа.

свящ. Петро Мартинюк

клірик Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне

Також в цей день фестиваль Різдвяних піснеспівів проходив в Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Рівне, та Свято-Троїцькій церкві м. Рівне (Басів Кут).