joomla

 

 

У п’ятницю світлого тижня Свята Православна Церква вшановує образ Божої Матері «Живоносне Джерело». З 2003 року у Свято-Георгіївському монастирі на Козацьких Могилах, який тоді лише почав відроджуватися, з ініціативи намісника монастиря ігумена Олексія (Мензатюка), було започатковано пасхальний монастирський відпуст саме у цей день.Поступово до цього свята стали з відповідною увагою ставитися місцеві жителі, священики з сусідніх сіл. Цього ж святкового дня, за давньою традицією Церкви, завжди проводився водосвятний молебень.
Цьогорічне святкування монастирського пасхального відпусту припало на 20 квітня. У переддень свята у Георгіївському соборі монастиря було відправлено вечірнє богослужіння, а в сам день свята – водосвятний молебень та Божественну літургію.Цьогорічне святкування монастирського пасхального відпусту мало багато особливостей й запам’яталося багатьом. По-перше, обитель вперше, в якості Священнорхимандрита, відвідав керуючий Рівненською єпархією архиєпископ Іларіон. По-друге, саме у цей день, 20 квітня 1997 р., тобто 15 років тому, з рук єпископа Даниїла (Чокалюка) прийняв священичу хіротонію в Києві ієродиякон Олексій (Мензатюк) – теперішній архимандрит.
Біля братського корпусу монастиря владику Іларіона зустрів архимандрит Олексій, а біля Георгіївського собору владику чекали молоді нащадки українських героїв-козаків – учні Пляшевської школи – юні прихожани святої обителі. Діти зустріли архипастиря щирими привітаннями та добрими побажаннями, й піднесли владиці на вишитому рушникові солодку паску та букети чудових квіт. Владика Іларіон подякував за привітання та благословив дітей.
У храмі архиєпископа Іларіона зустрів ігумен Никон (Гайдай), який підніс владиці Святий Хрест для благословення духовенства й вірних. Божественну літургію очолив Священноархимандрит обителі на Козацьких Могилах – керуючий Рівненською єпархією Архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Владиці Іларіону співслужили архимандрит Олексій та духовенство монастиря – протоієрей Олег Савчук, ігумен Никон (Гайдай), ігумен Григорій (Нерета); священики з Рівного – канцлер єпархії протоієрей Сергій Лучанін та старший священик Свято-Покровського кафедрального собору (м. Рівне) протоієрей Роман Довбета; благочинні парафій Млинівського району – протоієрей Василь Ліщук, Демидівського – протоієрей Василь Іваник, Радивилівського – протоієрей Ігор Данилюк.Розділити духовну радість братії монастиря та взяти участь в архиєрейській Божественній літургії прибули також священики з Рівненської єпархії: протоієрей Михаїл Льода (м. Володимирець), протоієрей Іван Мациканич (м. Корець), священик Миколай Збитковський (с. Забороль Рівненського р-ну), священик Ігор Волянюк (клірик Дубенського Свято-Варваринського жіночого монастиря), священик Назарій Белейко (с. Коритно Радивилівського райну) та священик Олександр Тимощук (Острозький р-н).
Богослужіння прикрашалося дияконським служінням, яке старанно виконував протодиякон Свято-Воскресенського кафедрального собору м. Рівного Василь Стефанишин, а співав за літургією чоловічий квартет з Рівного під керівництвом В. С. Іваника.
Також на свято прибув гість з Волинської єпархії – насельник Свято-Миколаївського Жидичинського монастиря ієромонах Іов (Богуш).Владика Іларіон після запричасного стиха звернувся до присутніх у храмі прихожан з повчальним словом, закликавши всіх щиро підносити свої молитви до Пресвятої Богородиці.
В кінці літургії архиєрей і духовенство вийшли на середину храму, щоб піснеспівами й молитвою достойно вшанувати Пресвяту Богородицю перед Її образом «Живоносне Джерело». Духовенство й всі присутні у храмі заспівали молитву до Пречистої Діви «Царице моя Преблагая…».Після цілування святого образу й окроплення всіх присутніх освяченою водою, архиєпископ Іларіон привітав братію та прихожан обителі зі святом Світлого Христового Воскресіння, побажав милості та щедрих дарів від Воскреслого Спасителя й подав всім своє архипастирське благословення.
Також владика Іларіон передав всім присутнім у храмі привітання зі святом від благодійника Д. М. Корилкевича.Від імені братії та прихожан монастиря архимандрит Олексій подякував владиці Іларіону за його святительський візит в обитель, за архипастирські молитви та привітав владику зі Святом Пасхи Господньої. В кінці свого слова архимандрит Олексій побажав владиці Іларіону міцного здоров’я, духовної радості та благословенних успіхів в архипастирському служінні.На молитовну пам’ять про перше богослужіння архиєпископа Іларіона в монастирі на Козацьких Могилах в якості Священноархимандрита обителі, владиці була подарована від братії монастиря ікона Божої Матері «Живоносне Джерело». З вдячністю прийнявши образ та приклавшись до нього, владика благословив іконою всіх присутніх у храмі.
Виголошуючи слова подяки архимандриту Олексію за привітання та побажання, владика Іларіон від себе особисто та від імені духовенства Рівненської єпархії привітав архимандрита Олексія з 15-літтям його священичої хіротонію, який відзначався якраз цього святкового дня.Вітаючи отця-архимандрита з важливою подією в його життя, владика зазначив, що «Господь дав Вам пройти нелегкий, але благодатний шлях; бажаю, щоб і надалі Ви зустрічали ще багато добрих ювілеїв…  І нехай Господь подає Вам для цього міцне здоров’я та укріплює у служінні на многії і благії літа!». Від імені владики і братії монастиря архимандриту Олексію було піднесено букет білих троянд.
З благословення  архиєпископа Іларіона з вітальним словом на адресу архимандрита Олексія звернувся благочинний парафій Млинівського району протоієрей Василь Ліщук. В кінці привітання архимандриту Олексію від імені благочинних – протоієрея Василя Ліщука, протоієрея Василя Іваника та протоієрея Ігоря Данилюка – було піднесено картину «Таємна Вечеря».
…В храмі багаторазово лунали многоліття у спільному виконанні хору та духовенства, й радість духовна справді наповнювала серця всіх присутніх у храмі, які в цей день щиро молилися до Воскреслого Спасителя за Українську Церкву і за її Патріарха, за Рівненського архипастиря, який відвідав святу обитель на Козацьких Могилах, і за сам монастир – відроджений, згуртований, духовно піднесений стараннями архимандрита Олексія…Після богослужіння архиєпископ Іларіон благословив право носіння орарів паламарям – послушникам обителі. Потім братія монастиря, духовенство, гості свята та хористи монастирського хору стали разом з архиєреєм на спільне пам’ятне фото.
Закінчилося свято пасхального відпусту в монастирі на Козацьких Могилах спільною святковою трапезою в монастирській трапезній.
Прес-служба
Свято-Георгіївського монастиря
на Козацьких Могилах
У п’ятницю світлого тижня Свята Православна Церква вшановує образ Божої Матері «Живоносне Джерело». З 2003 року у Свято-Георгіївському монастирі на Козацьких Могилах, який тоді лише почав відроджуватися, з ініціативи намісника монастиря ігумена Олексія (Мензатюка), було започатковано пасхальний монастирський відпуст саме у цей день.
.
Поступово до цього свята стали з відповідною увагою ставитися місцеві жителі, священики з сусідніх сіл. Цього ж святкового дня, за давньою традицією Церкви, завжди проводився водосвятний молебень.
/
Цьогорічне святкування монастирського пасхального відпусту припало на 20 квітня. У переддень свята у Георгіївському соборі монастиря було відправлено вечірнє богослужіння, а в сам день свята – водосвятний молебень та Божественну літургію.
ю
Цьогорічне святкування монастирського пасхального відпусту мало багато особливостей й запам’яталося багатьом. По-перше, обитель вперше, в якості Священнорхимандрита, відвідав керуючий Рівненською єпархією архиєпископ Іларіон. По-друге, саме у цей день, 20 квітня 1997 р., тобто 15 років тому, з рук єпископа Даниїла (Чокалюка) прийняв священичу хіротонію в Києві ієродиякон Олексій (Мензатюк) – теперішній архимандрит.

 

Біля братського корпусу монастиря владику Іларіона зустрів архимандрит Олексій, а біля Георгіївського собору владику чекали молоді нащадки українських героїв-козаків – учні Пляшевської школи – юні прихожани святої обителі. Діти зустріли архипастиря щирими привітаннями та добрими побажаннями, й піднесли владиці на вишитому рушникові солодку паску та букети чудових квіт. Владика Іларіон подякував за привітання та благословив дітей.
/
У храмі архиєпископа Іларіона зустрів ігумен Никон (Гайдай), який підніс владиці Святий Хрест для благословення духовенства й вірних. Божественну літургію очолив Священноархимандрит обителі на Козацьких Могилах – керуючий Рівненською єпархією Архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Владиці Іларіону співслужили архимандрит Олексій та духовенство монастиря – протоієрей Олег Савчук, ігумен Никон (Гайдай), ігумен Григорій (Нерета); священики з Рівного – канцлер єпархії протоієрей Сергій Лучанін та старший священик Свято-Покровського кафедрального собору (м. Рівне) протоієрей Роман Довбета; благочинні парафій Млинівського району – протоієрей Василь Ліщук, Демидівського – протоієрей Василь Іваник, Радивилівського – протоієрей Ігор Данилюк.
.
Розділити духовну радість братії монастиря та взяти участь в архиєрейській Божественній літургії прибули також священики з Рівненської єпархії: протоієрей Михаїл Льода (м. Володимирець), протоієрей Іван Мациканич (м. Корець), священик Миколай Збитковський (с. Забороль Рівненського р-ну), священик Ігор Волянюк (клірик Дубенського Свято-Варваринського жіночого монастиря), священик Назарій Белейко (с. Коритно Радивилівського райну) та священик Олександр Тимощук (Острозький р-н).
?
Богослужіння прикрашалося дияконським служінням, яке старанно виконував протодиякон Свято-Воскресенського кафедрального собору м. Рівного Василь Стефанишин, а співав за літургією чоловічий квартет з Рівного під керівництвом В. С. Іваника.
?
Також на свято прибув гість з Волинської єпархії – насельник Свято-Миколаївського Жидичинського монастиря ієромонах Іов (Богуш).
.
Владика Іларіон після запричасного стиха звернувся до присутніх у храмі прихожан з повчальним словом, закликавши всіх щиро підносити свої молитви до Пресвятої Богородиці.
?
В кінці літургії архиєрей і духовенство вийшли на середину храму, щоб піснеспівами й молитвою достойно вшанувати Пресвяту Богородицю перед Її образом «Живоносне Джерело». Духовенство й всі присутні у храмі заспівали молитву до Пречистої Діви «Царице моя Преблагая…».
.
Після цілування святого образу й окроплення всіх присутніх освяченою водою, архиєпископ Іларіон привітав братію та прихожан обителі зі святом Світлого Христового Воскресіння, побажав милості та щедрих дарів від Воскреслого Спасителя й подав всім своє архипастирське благословення.
.
Також владика Іларіон передав всім присутнім у храмі привітання зі святом від благодійника Д. М. Корилкевича.
.
Від імені братії та прихожан монастиря архимандрит Олексій подякував владиці Іларіону за його святительський візит в обитель, за архипастирські молитви та привітав владику зі Святом Пасхи Господньої. В кінці свого слова архимандрит Олексій побажав владиці Іларіону міцного здоров’я, духовної радості та благословенних успіхів в архипастирському служінні.
.
На молитовну пам’ять про перше богослужіння архиєпископа Іларіона в монастирі на Козацьких Могилах в якості Священноархимандрита обителі, владиці була подарована від братії монастиря ікона Божої Матері «Живоносне Джерело». З вдячністю прийнявши образ та приклавшись до нього, владика благословив іконою всіх присутніх у храмі.
.
Виголошуючи слова подяки архимандриту Олексію за привітання та побажання, владика Іларіон від себе особисто та від імені духовенства Рівненської єпархії привітав архимандрита Олексія з 15-літтям його священичої хіротонію, який відзначався якраз цього святкового дня.
.
Вітаючи отця-архимандрита з важливою подією в його життя, владика зазначив, що «Господь дав Вам пройти нелегкий, але благодатний шлях; бажаю, щоб і надалі Ви зустрічали ще багато добрих ювілеїв…  І нехай Господь подає Вам для цього міцне здоров’я та укріплює у служінні на многії і благії літа!». Від імені владики і братії монастиря архимандриту Олексію було піднесено букет білих троянд.
.
З благословення  архиєпископа Іларіона з вітальним словом на адресу архимандрита Олексія звернувся благочинний парафій Млинівського району протоієрей Василь Ліщук. В кінці привітання архимандриту Олексію від імені благочинних – протоієрея Василя Ліщука, протоієрея Василя Іваника та протоієрея Ігоря Данилюка – було піднесено картину «Таємна Вечеря».
>
…В храмі багаторазово лунали многоліття у спільному виконанні хору та духовенства, й радість духовна справді наповнювала серця всіх присутніх у храмі, які в цей день щиро молилися до Воскреслого Спасителя за Українську Церкву і за її Патріарха, за Рівненського архипастиря, який відвідав святу обитель на Козацьких Могилах, і за сам монастир – відроджений, згуртований, духовно піднесений стараннями архимандрита Олексія…
.
Після богослужіння архиєпископ Іларіон благословив право носіння орарів паламарям – послушникам обителі. Потім братія монастиря, духовенство, гості свята та хористи монастирського хору стали разом з архиєреєм на спільне пам’ятне фото.
/
Закінчилося свято пасхального відпусту в монастирі на Козацьких Могилах спільною святковою трапезою в монастирській трапезній.

 

більше фото тут
Прес-служба
Свято-Георгіївського монастиря
на Козацьких Могилах