joomla

 


26 квітня 2012 р., на запрошення Високопреосвященного Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького, в приміщенні класу недільної школи Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне, пан Антун Лісец, доктор медичних наук із Хорватії, прочитав лекцію на тему: "Пропозиція пастирської програми захисту життя, здоров’я, моральних і родинних цінностей в сучасному суспільстві". На лекції було присутнє духовенство єпархії, а також викладачі та студенти Рівненської духовної семінарії.

Лекція розпочалась з молитви та вступного слова владики Іларіона, який преставив присутнім гостя.

Потім пан Антун прочитав лекцію, в якій наголосив що: "Населення України довгі роки потерпало від систематичних і дуже агресивних атеїстичних програм, однак, незважаючи на здобуття незалежності і політичні зміни, триває добре організована боротьба проти Божих заповідей, і взагалі проти Бога, як Творця людського життя. Негативні наслідки відбиваються не тільки на людських душах – гине величезна кількість людей, не шанується святість шлюбу, і як наслідок поширюються численні хвороби, народжується дуже мало дітей, з’являються серйозні демографічні порушення, під загрозою також біологічне існування населення України".

Також п. Антун зазначив, що Церква не може бути пасивним спостерігачем цих трагедій, а має запропонувати конкретні пастирські програми для вирішення цих проблем. "Життя за Божими заповідями значною мірою зберігає фізичне життя, здоров’я людей, - продовжив гість з Хорватії - тож турбота про життя і здоров’я не може бути залишена тільки медикам, оскільки медицина і сама потребує духовної допомоги, яку може надати їй саме Церква".

В кінці лекції п. Антун відповів на численні запитання аудиторії.

Довідка:

Антун Лісец (Antun Lisec) - д-р медицини, хірург із Хорватії, бере участь у Всесвітньому русі „PRO VІTA” ("За життя") і вже 25 років працює, закликаючи людей різних країн і вірувань поважати життя, здоров’я, моральні й сімейні цінності. З цими лекціями він відвідав багато країн колишнього Радянського Союзу, в тому числі Росію, Латвію, Білорусію...

{youtubejw width="640" height="480"}a9U20HL35Ms{/youtubejw}

Прес-служба Рівненської єпархії