joomla

12 травня 2012 р. Православна Церква вшанувула пам'ять преподобного Амфілохія Почаївського. В цей святковий день, парафія прп. Амфілохія Почаївського села Хотин Радивилівського благочиння відзначила свій храмовий празник.

На запрошення настоятеля парафії ієрея Назарія Белейка, святкове богослужіння з нагоди престольного свята очолив архимандрит Олексій. Архимандриту Олексію співслужили насельник Свято-Георгіївського монастиря на Козацьких Могилах ігумен Никон (Гайдай) та вісім священиків Радивилівського благочиння. Після запричасного стиха архимандрит Олексій звернувся до присутніх у храмі парафіян та гостей свята з повчальним словом про житіє та подвиги преподобного Амфілохія – Почаївського чудотворця. Архимандрит Олексій закликав всіх наслідувати непохитну віру преподобного у Всемилостивого Бога. Ця віра допомогла отцю Амфілохію вистояти у тяжких життєвих випробовуваннях, перемогти спокуси та увійти у вічне й блаженне життя, осягнувши святість перед Господом.

Після літургії духовенством було відслужило святковий молебень з хресним ходом навколо храму, який очолив архимандрит Олексій. В кінці молебну з вітальними словами до присутніх на святі звернулися настоятель Свято-Воскресенської парафії с. Бригадирівка протоієрей Василь Сидорук та настоятель парафії Вознесіння Господнього м. Радивилів протоієрей Юрій Бурліков. Протоієрей Юрій Бурліков, зокрема, поділився власними враженнями від богослужіння 11 травня в с. Мала Іловиця – на батьківщині прп. Амфілохія Почаївського, де під час літургії, при великій кількості духовенства та віруючих, спочатку замироточила ікона прп. Амфілохія, а потім Спасителя та Пресвятої Богородиці. Отець Юрій, на молитовну пам’ять, подарував парафії с. Хотин образ святого, який прикладався до мироточивої ікони в с. Мала Іловиця.

По закінченні богослужіння ієрей Назарій Белейко подякував архимандриту Олексію, всім священикам, парафіянам та гостям свята за участь в богослужінні, побажав усім, за молитвами прп. Амфілохія Почаївського, здоров’я, щастя та Господнього благословення.

Закінчилося богослужіння престольного свята традиційним многоліттям.

 

за інформацією georg-monastyr.rv.ua