joomla

6 серпня 2012 р. Православною Церквою вшановується пам'ять мчч. блгвв. кнн. Бориса i Глiба, у св. хрещеннi Романа i Давида (1015).  Цього дня у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах відзначається престольне свято, оскільки боковий приділ Георгіївського собору освячений на честь князів страстотерпців Бориса і Гліба.

На запрошення намісника монастиря, ігумена Митрофана, розділити радість торжества до обителі прибув Високопреосвященний Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький.

При вході до храму владику зустріли юні прихожани монастиря, які привітали архіпастиря віршованими рядками.

В храмі архієпископа Іларіона зустрів ігумен Мирофан, який підніс владиці святий хрест, та запросив архіпастиря очолити Божественну літургію. Під час Богослужіння владиці співслужили: намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах ігумен Митрофан, насельник Києво-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря архімандрит Лаврентій (Живчик), клірик Свято-Георгіївського монастиря прот. Олег Савчук, благочинний Радивилівського району прот. Ігор Данилюк та численне духовенство з Рівненської, Львівської та Тернопільської єпархій.

Богослужіння прикрашав монастирський хор під керівництвом матушки Надії Савчук.

На літургії були присутні: голова Пляшівської сільської ради Віктор Антонюк, генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника "Поле Берестецької битви" Леонід Галабуз, директор Пляшівської загально-освітньої школи Петро Ремесник, директор Пляшівської дільниці ПП "Агро-Експрес-Сервіс" Юрій Мартинок, прихожани монастиря та паломники.

За Божественною літургією архієпископ Іларіон звершив хіротонію, під час якої висвятив ієродиякона Онуфрія (Ляду) на ієромонаха.

Після запричасного стиха повчальне слово виголосив архімандрит Лаврентій.

В кінці літургії до присутніх звернувся владика Іларіон, який привітав братію та вірних з престольним святом. Також архіпастир нагородив насельника обителі ігумена Григорія (Нерету), клірика монастиря прот. Олега Савчука та активних прихожан обителі Архієрейськими благословенними грамотами. Архіпастир подякував духовенству, прихожанам і паломникам за спільну молитву.

Потім було звершено Хресний хід до місця побудови братського корпусу монастиря, де було освячено наріжний камінь.

Закінчилось Богослужіння молитвою «Боже Великий Єдиний…»
 

 

Прес-служба Рівненської єпархії