joomla
24 серпня 2012 р., в День Незалежності України, Високопреосвященний Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький, у м. Здолбунів, на місці де вперше в Рівненській області було піднято синьо-жовтий прапор, відслужив молебень за Україну.

Владиці співслужило духовенство Здолбунівського благочиння.

На молебні молилися голова Здолбунівської РДА Віталій Шуль, голова Дубенської РДА Данило Корилкевич, голова районної ради Василь Тимощук, міський голова Ігор Ольшевський та ін. 

У своїй проповіді архієпископ Іларіон привітав присутніх зі святом, а також закликав любити свою Країну та зміцнювати віру у Бога і майбутнє України.

Закінчився молебень молитвою «Боже Великий, Єдиний…», яку виконав хор Свято-Успенського собору м. Здолбунів, після чого владика Іларіон покропив всіх присутніх освяченою водою.

Потім відбулася урочиста хода, котра пройшла вулицями міста. Під час ходи владика Іларіон разом з представниками влади поклав квіти до пам'ятного каменя, де вперше в області було піднято синьо-жовтий прапор, а також до пам'ятника славному земляку Уласу Самчуку та Меморіальної дошки українським патріотам, закатованим у тюрмі НКВС на вулиці Фабричній.

Після цього свято продовжилося на стадіоні “Локомотив”. Тут із вітальними словами до присутніх звернулися: Високопреосвященний архієпископ Іларіон, Голова Здолбунівської РДА Віталій Шуль, Голова Дубенської РДА Данило Корилкевич, міський голова Ігор Ольшевський.

На святі була присутня офіційна делегація з м. Столін, Респібліки Білорусь.

Також в цей день групі працівників різних галузей були вручені державні нагороди, почесні грамоти та цінні подарунки, після чого відбувся святковий концерт.

Прес-служба Рівненської єпархії