joomla

DSC 0130Всечесні отці! Дорогі у Христі браття і сестри!

Останім часом на Рівненщині Московським Патріархатом почалися різного роду провокації по відношенню до нас. Неодноразово брудом обливається наш Предстоятель, духовенство та всі прихильники Єдиної Помісної Української Православної Церкви.

Разом із інформаційною війною також почалося і роздмухування міжконфесійного противостояння. Так, сьогодні 18 грудня 2015 року, в час Різдвяного посту, представниками УПЦ МП на чолі із своїми радикально налаштованими «пастирями» було захоплено Свято-Успенський храм у селі Птича Дубенського району, який належить не УПЦ МП чи УПЦ КП, а церковній громаді села, яка свого часу його будувала та постійно доглядала.

Такі дії Московської Церкви призвели до того, що серед українців знову пролилася невинна кров, а брат пішов на брата війною. Однак це не зупинило УПЦ МП, адже їхньою основною метою було показати на весь світ «потрібну картинку», в якій їхня «єдина канонічна церква» є переслідуваною.

Улюблені браття і сестри! Наш Український народ завжди був гостинним, привітнім, лагідним та дружелюбним. Ми ніколи ні на кого не нападали, а лише захищалися. І зараз ми змушені знову захищатися від свого Північного сусіда, який не хоче нашої Незалежності, та в чергове хоче затягнути нас в ярмо. Він хитрістю, через нібито переслідування своєї «канонічної церкви» яку потрібно захищати, хоче розпочати в нас другий фронт. Тому ми сьогодні повинні зробити все для того, щоби ці підступні плани агрессора не здійснилися.

Разом з тим ми повинні пам’ятати, що на зорі утворення Незалежної України багато типових храмів були віддані Московському Патріархату, які їх незаконно приватизували. І це стало для них добрим підґрунтям для проповіді «Руського мира», через який ми зараз маємо анексію Криму та війну на Донбасі. Адже заслані росією «пастирі» робили, і надалі роблять, все для того щоби між українцями були противостояння, ділячи постійно нас на східних і західних, канонічних і розкольників…

Хіба уроки історії нас ще не навчили, що тільки тоді в нас буде справжня Єдина Незалежна Держава, коли в ній буде Єдина Помісна Українська Православна Церква. Однак, нажаль, протягом останніх десятиліть ми не тільки не виправили своїх помилок, а навпаки ще більше їх наробили. Може вже вистарчить? Можливо зараз це і є той довгоочікуваний час, коли ми зможемо їх нарешті виправити? І це в першу чергу має розуміти керівництво нашої Держави, якщо воно дійсно хоче зберегти Єдину Незалежну Україну!

І тому заради цілісності нашої Держави ми сьогодні повинні виправляти свої помилки, та, відкинувши всі релігійні чвари, в ім`я Христове об`єднатися в Єдиній Помісній Українській Православній Церкві. Це могло би зняти багато проблем в нашій країні, оскільки Єдина Українська Церква завжди була б із своїм українським народом, та робила б все для того, щоби цей народ завжди перемагав за правду та бажання жити на своїй землі.

В єдності сила народу, Боже, нам єдність подай…

Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький

18 грудня 2015 року.
м. Рівне