joomla

Два роки тому в честь 1000-ліття преставлення святого рівноапостольного князя Володимира, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, настоятель та прихожани Млинівської Свято-Михайлівської парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату розпочали велику благочестиву духовну справу – спорудження каплиці при в’їзді в Маслянку. Задум її будівництва належав протоієрею Тарасу Варваруку.

Місце для зведення каплиці обрали не випадково: саме звідти (як і на Володимирській гірці в Києві) зір людський голубить неповторність і величність храмів Млинова та Слободи. Потреба осінити себе хрестом у святій молитві у своєму Божому храмі визріла і в маслянців – активних парафіян Свято-Михайлівського Собору на Слободі.

Після слів взялися за діло. У вересні 2015 року заклали фундамент, а 11 жовтня цього ж року звершили відправу закладення першої цеглини майбутньої каплиці. Чин освячення, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона звершили настоятель Свято-Михайлівського храму прот. Тарас Варварук та намісник Свято-Георгієвського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах ігумен Софроній Бордюк.

Стартом доброчинності у зведенні каплиці дали люди з Господом у серці і вірою в душі – Ярослава Острожчук і Володимир Кислюк: вони вкотре на ділі довели, що Богоугодні справи для них – не ситуативний спалах добрих намірів, а повсякчасна і повсюдна духовна толока в ім’я Бога і України.

Вагому частку у спорудження каплиці внесли досвідчені майстри: тут натхненно трудилися бригади Миколи Рахільчука, Івана Дмитрука, Івана Чабали, Михайла Гольця. Доклав рук до облаштування духовної споруди Максим Жуков. Транспортом забезпечували Віталій Цимбалюк, Тарас Чигринюк, Олександр Засадко, Олександр Сидорук, Володимир Самолюк. Не перелічити маслянців, млинівчан, слобідчан, які своєю працею зробили внесок у будівництво каплиці. Всебічну духовну вахту ніс староста с. Маслянка Володимир Дудко. До облаштування території навколо каплиці долучилися ТзОВ «Рівне-зерно-продукт» (директор – Євген Степанович Дудка), «СБЕ Україна Рівне» (директор - Олександр Володимирович Ляшук), сільський староста Роман Петрович Зінь. До впорядкування території навколо духовного осередку доклали зусиль Андрій Марчук та Микола Гаврилюк.

У неділю, 30 липня 2017 року, по завершенні літургії у Млинові, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, у співслужіння із священиками УПЦ Київського патріархату звершив Чин освячення каплиці. Мабуть, кожен із сотень присутніх на богослужінні вірян назавжди запам’ятав слова владики:

- Нехай віра допомагає нам твердо вірити: буде Україна сильною, могутньою, славною і єдиною державою. Буде в нашій Україні єдина, по-справжньому Українська Помісна Православна Церква. Буде в нас мир, повернуться заблукалі діти у Криму, на Донбасі і з Божою допомогою ми і надалі будемо відроджувати справжнє християнство не тільки на нашій святій землі, але, як і колись, далеко на півночі. І знову будемо звершувати свою апостольську місію навіть і на заході.

Активних благодійників-парафіян владика відзначив церковними відзнаками. Благословенною Патріаршою грамотою за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожим українським народом нагороджені Володимир Кислюк, Світлана Король. Благословенною архієрейською грамотою відзначений староста Маслянської громади Володимир Дудко, Тарас Чигринюк. За щиру працю та допомогу парафії Подяками від релігійної громади Млинівської Свято-Михайлівської парафії нагороджені Ярослава Острожчук, Євген Дудка, Олександр Ляшук, Василь Андрієнко, Роман Зінь, Микола Гаврилюк, Андрій Марчук.

Владиці Іларіону за візит до Млинівської Свято-Михайлівської парафії і очолюване ним урочисте архієрейське богослужіння подякував протоієрей Тарас Варварук. Він, зокрема, наголосив:

- Найбільше я би хотів, аби на Україні народився ще один такий князь Володимир і в ім’я Пресвятої Тройці об’єднав усю Україну, під ім’ям Єдиної Помісної Української Церкви не тільки за назвою, а в першу чергу, за духом. 

Наостанок парафіяни мали змогу насолодитися чарівним співом вокального квартету «Акорд» - ще одне благодіяння Ярослави Острожчук.