joomla

02 серпня 2017 року, в день пам’яті cвятого пророка Іллі, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон з архіпастирським візитом відвідав місто Дубно, де у місцевому Свято-Іллінському соборі звершив Божественну літургію з нагоди храмового свята.

Під час богослужіння владиці співслужили: благочинний Дубенського міського благочиння протоієрей Василій Лозинський, настоятель собору протоієрей Ігор Когут, намісник Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда), намісник Свято-Миколаївського чоловічого монастиря міста Дубно ігумен Меркурій (Бікіра), клірики храму та запрошене духовенство.

Разом з духовенством та паствою молились представники влади: народний депутат України Олександр Дехтярчук, голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк, голова Дубенської районної ради Олександр Козак, Дубенський міський голова Василь Антонюк.

Під час Малого входу архієпископ Іларіон, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нагородив протоієрея Ігора Когута правом носіння митри.

Після Євангельського читання архіпастир звернувся до вірян з повчальним словом в якому наголосив на твердій вірі святого пророка Божого Іллі.

За літургією були піднесенні додаткові прохання про мир в Україні та прохання про подолання розділення Української Православної Церкви.

Також помолились і за упокій загиблих на Донбасі мирних жителів та воїнів, які віддали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української Держави та всіх загиблих на Майданах.

По завершенні літургії відбувся хресний хід навколо собору, під час якого було відслужено заупокійну літію за довголітнім кліриком протоієреєм Арсенієм Христюком, могила якого знаходиться на території храму.

Також заупокійна молитва лунала біля стели пам'яті героїв «Небесної сотні» та загиблих у Донбаській війні Дубенчан, котра знаходиться поряд із собором.

Потім владика Іларіон привітав настоятеля, клір та громаду з престольним святом і днем міста, побажавши їм молитовного заступництва пророка Божого Іллі.

В свою чергу протоієрей Ігор Когут подякував архіпастирю за візит та очолену ним молитву.

По завершенні відправи архієрей, священнослужителі, представники влади та віряни урочисто поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Прес-служба Рівненської єпархії