joomla

11 серпня для церкви Святої Покрови в місті Чорткові (Тернопільська область), є днем вшанування ікони Пресвятої Богородиці «Всецариця».

Саме в цей день у 2002 році відбулось освячення каплиці – джерела «Всецариця». З 5-ї години ранку почали з’їжджатись прочани до цього святого місця, тому що тут відбулось і з’явлення Пресвятої Богородиці, і зцілення багатьох хворих від онкологічних та інших хвороб. В цьому році, в цей прекрасний сонячний день, прочани з’їхались з Волинської, Рівненської, Хмельницької та Івано-Франківської областей.

Святкову літургію очолив митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній, у співслужінні архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, єпископа Тернопільського і Теребовлянського Павла та 38-и священиків різних єпархій.

По закінченні літургії зі словом до вірних звернулися архієреї, у своїх проповідях торкнулися теми паломницької прощі до українських святинь. Владики закликали вірних просити Богородицю та всіх святих вблагати Господа і Бога Спаса Нашого Ісуса Христа послати мир і спокій нашій Богом береженій Україні.

Настоятель храму протоієрей Михаїл Левкович подякував архієреям, духовенству, прочанам, парафіянам та всім присутнім за щиру молитву з нагоди 15 річниці освячення джерела «Всецариці».

У подячному слові о. Михаїл, зазначив: «Скільки води витекло з цього святого місця, з тих пір? Багато людей втамували свою спрагу як фізичну так і духовну! Незліченна кількість прочан, туристів з різних куточків України, та інших країн світу приїжджають до цього храму, милуються його красою, отримують позитивні враження від перебування у нашій святині.» Слова подяки настоятель храму завершив многоліттям усім присутнім на молитві.

Богослужіння завершилось акафістом Пресвятій Богородиці заради Її чудотворної ікони «Всецариця».

За інформацією  сайту sv-pokrova.com.ua

фото Наталії Марфіян