joomla

14 жовтня 2017 р., в день свята Покрови Божої Матері та День захисника України місто Дубно, яке є перлиною Волинського краю та землею із славним своїм історичним минулим відвідав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Першоієрарха, якого супроводжували архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко та голова Рівненської обласної ради Микола Драганчук на центральній площі міста зустріло духовенство єпархії на чолі з Дубенським міським благочинним протоієреєм Василієм Лозинським, а також Генеральний прокурор України Юрій Луценко, міністр культури України Євген Нищук, Дубенський міський голова Василь Антонюк, голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк та голова Дубенської районної ради Олександр Козак, які тепло привітали Святійшого владику на Дубенщині, та піднесли Його Святості коровай і квіти.

Після цього Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату очолив молебень під час якого виголосив Молитву, що читається в дні неспокою та нашестя ворогів на Державу і Вітчизну нашу, у якій благав Господа захистити Україну від ворожого нападу та примирити людей. Святійший владика помолився також за весь український народ та за припинення ворожнечі, за єдність та Боже благословення для нашої держави.

Під час богослужіння Його Святості співслужили: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, благочинний Дубенського міського благочиння протоієрей Василій Лозинський, благочинний Дубенського районного благочиння протоієрей Ігор Загребельний, благочинний Демидівського благочиння протоієрей Василій Іваник, намісник Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда) та духовенство єпархії.

Разом з духовенством та чисельною паствою молились представники влади: Генеральний прокурор України Юрій Луценко, міністр культури України Євген Нищук, директор департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш, представник президента у Верховній Раді, народний депутат України Ірина Луценко, голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, голова Рівненської обласної ради Микола Драганчук, Дубенський міський голова Василь Антонюк, голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк та голова Дубенської районної ради Олександр Козак.

Під час молебню співав хор духовенства Дубенського благочиння під керівництвом Сергія Гавриленка.

По завершенні відправи Святійший патріарх Філарет освятив пaм’ятний знак «Боpцям за волю Укрaїни» та звернувся до пастви з повчальним словом:

Ваше преосвященство! Всечесні отці! Юрію Віталійовичу, шановна владо! Дорогі браття і сестри!

Насамперед хочу привітати з нашим православним християнським святом – Покрова Пресвятої Богородиці. А також хочу привітати з другим нашим святом – Днем захисника України. Тому сьогодні у нас подвійне свято – свято Покрова і свято захисника України.

Але якщо глибше вдуматися, то ці два свята об’єднуються в єдине. Бо Пресвята Богородиця тому і шанується нами, що вона завжди в історії покривала нашу країну від усякого зла. І тому ми маємо до трьохсот чудотворних ікон Божої Матері. Про що вони свідчать? Вони свідчать, що Покрова Діви Марії дійсно захищала нас від усяких бід і від усяких ворогів. І тому ми сподіваємося, що її молитвами ми отримаємо перемогу і над теперішнім агресором, який називає себе християнином, а вбиває своїх братів. І перемогти над цим агресором Божа Мати допоможе нам.

Ми вшановуємо сьогодні захисників України. Не тільки тих, які захищають сьогодні нашу державу, нашу територію і наш народ. А ми вшановуємо сьогодні всіх захисників України. І тому спорудили цей чудовий пам’ятник на честь тих, хто віддавав своє життя за волю України.

Ми дякуємо Юрію Віталійовичу за те, що він організував і зібрав кошти на побудову цього пам’ятника. І хай цей пам’ятник нагадує всім нам, що ми повинні любити свою Батьківщину так, як любили вони. Бо вони не шкодували свого життя, а віддавали його за свободу. І нинішні наші герої ідуть тією ж дорогою – любові до України, тому ми їх теж вшановуємо. А за тих, які віддали своє життя, ми молимось, щоб Господь дарував їм Царство Небесне.

Ми вшановуємо не тільки тих, хто захищав Україну із зброєю. А вшановуємо і тих, які допомагають, як і нині, всім знедоленим людям і цим виявляють дух християнської любові, про яку заповідав Господь наш Ісус Христос. Ви добре знаєте слова Ісуса Христа: не має більшої любові, як той, хто душу свою, тобто життя своє, віддає за друзів своїх. І наш народ на цій війні довів, що він може віддавати душу свою за друзів своїх.

Ми віримо, що перемога буде обов’язково наша. Обов’язково! Чому ми так впевнено говоримо про нашу перемогу? А тому, що з нами правда! Не ми напали на Росію, а Росія напала на нас. Причому ми віддали свою зброю ядерну, будучи третьою по силі ядерною державою. Чому віддали? Бо миролюбиві. Ми ніколи не завойовували чужі землі. Ми завжди боролися і воювали за свободу своєї землі, а чужих ми не чіпали. І тому віддали зброю ядерну. І цей гарант, один із гарантів, відібрав у нас Крим, ми віримо, що тимчасово, хоче Донбас привласнити.

Але не треба забувати, що є Бог, що Бог керує всім світом і кожною людиною зокрема. І перед нами стоїть питання: ми християни і вони християни. На чиїй стороні Бог? Бог на стороні правди. Там, де правда - там Бог, а де неправда - там диявол. І оскільки правда з нами, то з нами Бог. А раз з нами Бог, то з нами і перемога! І тому ми віримо так впевнено в нашу перемогу, тому що Бога перемогти ніхто не може.

Я ще раз хочу вас привітати із святом Покрова Божої Матері і святом захисника України. Нехай Господь і надалі допомагає нам і веде нас до перемоги.

Слава Ісусу Христу і слава Україні!

Після цього Генеральний Прокурор України Юрій Луценко від імені влади та Дубенчан подякував Святійшому владиці за приїзд та очолену ним молитву.

Прес-служба Рівненської єпархії

фото Ксенія Галицька