joomla

Нещодавно, з благословення та підтримки архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, військові капелани з Дубенщини разом із іншими волонтерами відвідали бійців, які зараз на сході України боронять рідну державу від російських загарбників.

Практично постійно, майже чотири роки поспіль, у місцевих храмах нашого краю продовжується збір допомоги на схід, де триває війна за мирну й незалежну Україну. Оскільки нещодавно у церквах було оголошено про чергову поїздку на фронт, то парафіяни не шкодуючи нічого приносили різні овочі, мед, консервацію та багато іншої продукції.

Цього разу до збору продуктів для бійців АТО згуртувалися прихожани Храму Вознесіння Господнього, що на Підборцях, Свято-Миколаївського монастиря, Собору Пресвятої Богородиці (Страклів), Свято-Троїцької церкви села Тараканова, Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії ( село Бортниця), Церкви святого Михаїла, що у Мирогощі та парафіяни Свято-Миколаївського храму села Кам’яниця. Загалом, вдалось зібрати близько п’яти тон необхідної допомоги.

Крім церковних громад до збору допомоги на фронт приєдналися волонтери із Рівного. Сільськогосподарську продукцію надало фермерське господарство «Влада» (Романчук Олександр), а дубенський «Склоресурс» передав три великих коробки медикаментів та 6 кг. меду. Забезпечили паливом на проїзд в зону АТО АЗС «ОЛАС» (директор Лесик Олег) , рівненський підприємець Андрій Новак та дубенський сервісний центр (в минулому МРЕО). А ще, для славнозвісного бійця АТО, нашого земляка – «Звіробоя», за сприяння Хижняка Андрія та інших волонтерів, було придбано мотор та запчастини на військове авто. Запчастини знайшов, придбав та привіз із закордону Новосад Юрій.

Так само не менш важливу підтримку й надали діти, які передали на фронт малюнки, які не раз давали сили й мужності наших захисникам.

Коли все необхідне було зібрано, то 5 листопада на території Свято-Миколаївського монастиря капелани ігумен Меркурій, дубенський міський благочинний прот. Василь Лозинський (парафія Храму Вознесіння Господнього) та ієр. Тарас Гордійчук (Свято-Миколаївський храм с. Кам’яниця) разом із ветераном війни Андрієм Хижняком та волонтером Юрієм Новосадом завантажили бус із причепом та вирушили в далеку дорогу.

Вже традиційно першою зупинкою на сході стало місто Покровськ. Волонтери відвідали дитячий притулок «Отчий дім» і передали від нашого краю продукти харчування. Також допомогу передали багатодітній родині будинку сімейного типу. Вранці дубенчани вирушили в Авдіївку (промзону), де їх зустрів штатний капелан 25 Дніпропетровської бригади ВДВ отець Олександр. Йому були передані ікони для бійців, продукти харчування, засоби для гігієни, ікони, жовто-блакитні та червоно-чорні повстанські прапори. Під звуки обстрілів було звершено молебен за наших воїнів і за Україну. Також при виїзді з промзони біля пам’ятника полеглим воїнам, який власноруч зроблений бійці, було звершено літію.

Далі дорога дубенчан вела на Світлодарську дугу, де відвідали бійців «Айдару». Там бійці прийняли волонтерів на ночівлю.

- Гостинним і радісним було спілкування з бійцями «Айдару», яке затягнулося до пізньої ночі. А зранку після підйому було звершено молебень за наших військових, по закінченню якого – відомому дубенчанину, громадському активісту, добровольць Володимиру Панкевичу було вручено патріаршу нагороду - медаль «За жертовність і любов до України», а командиру відділення – ікону Покрови Пресвятої Богородиці захисниці українських воїнів. Також освятили житло, техніку та позицію наших військових, - розповідають священики.

Наступною зупинкою капеланів було місто Мирноград, де є пункт дислокації, куди бійці приїжджають відпочити, а стоят вони зазвичай на блокпостах і на передовій. Там вони відвідали бійців із 301 батальйону і звершили молебен за Україну і вручили командиру батальйону ікону, а бійцям вручили просфори та маленькі ікони, щоб охороняли їх далеко від рідного дому.

Після цього священнослужителі знову повернулися у Покровськ. На прохання комісара у військкоматі було відслужено молебень за Україну. Оскільки у волонтерів залишилось ще трішки зібраних у Дубні продуктів, то вони їх залишили сім’ям загиблих бійців, які мешкають на території військкомату. А даді… була дорога додому, де капелани продовжують молитись за бійців та рідну Україну.

Прес-служба Дубенського міського благочиння