joomla

27 грудня на території Дубенського Свято-Варваринського монастиря, де зараз функціонує Дубенський хоспіс, відбулась історична подія. Цього дня було перезахоронено рештки членів ордену кармеліток і благодійників монастиря. Свій спокій віднайшли близько 40-ка осіб, серед який є діти.

З ініціативи УПЦ Київського патріархату евакуацію решток на себе взяв Дубенський історико-культурний заповідник «Дубенський замок» та його працівники.

- Про те, що рештки спочилих кармеліток тут є було відомо ще 50-их років. І зовсім недавно, коли Дубенський міський благочинний протоієрей Василій Лозинський дізнався про те, що вони тут дійсно є, то запропонував перезахоронити їх, - розповідає науковий співробітник Дубенського історико-культурного заповідника Юрій Пшеничний.

- Тож було прийняте рішення евакуювати знайдені залишки. На час евакуації вони були вже пограбовані і хаотично скинені. Тому не можна було проводити повноцінні археологічні дослідження, щоб ми могли дізнатися тілоположення, ймовірний спосіб життя та який у них був одяг. Важко сказати скільки точно тут осіб знаходилось, але їх було більше 40. Особливості черепів вказують на те, що в основному тут були поховані жінка. Хоча тут знайдені і діти та світські особи, які могли бути меценатами монастиря, - каже науковець.

Через деякий час, а саме 27 грудня, на території Свято-Варваринського монастиря було доволі людно, адже цього дня було заплановано перепоховання знайдений решток членів ордену кармеліток та благодійників монастиря. Відслужити чин поховання прибули місцеві священнослужителі УПЦ Київського патріархату та Римо-Католицької церкви. Молитву за спокій душ очолив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Помолитися за душі спочилих прибули місцева влада, керівництво і працівники Дубенського замку та хоспісу, а також інші небайдужі мешканці нашого краю.

Ксенія Галицька