joomla

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси України Філарета в актовій залі КПБА 3-4 лютого відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді, в якому взяли участь понад 200 чоловік.

Рівненську єпархію, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, представляла делегація у складі 28 учасників.

Тема цьогорічного молодіжного з’їзду мала назву: «Співпраця українських церков та релігійних організацій у справі утвердження Української держави».

Розпочався захід зі спільної молитви, після якої з вступним словом до учасників з’їзду звернувся голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій (Папіш), який і висвітлив тему молодіжного заходу.

Вітальне слово на з’їзді промовив і заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема.

У Всеукраїнському заході взяв участь намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, який привітав делегатів з’їзду і передав благословення від Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Владика Агапіт наголосив, що українській молоді необхідно спільно гуртуватися і шукати шляхів співпраці, незважаючи на релігійні розбіжності, творити добро там, де це можливо.

Також з промовою виступив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, який наголосив, що Церква починає будуватися не зовнішньо, а її стержнем є внутрішній фундамент.

На з’їзд були запрошені представники різних Церков в Україні, які зі словами вітань звернулися до учасників молодіжного заходу, зокрема: представник Римо-Католицької церкви о.Артур Томашевський, представник Церкви християн віри євангельської пан Юрій Кулакевич, муфтій Духовного управління мусульман України Шейх Ахмед Тамім, єврейський громадський діяч, дисидент – Йосиф Зісельтський.

З пісенними доробками перед учасниками з’їзду виступили: Софія Роль, представниця України на Міжнародному дитячому Євробаченні 2016, з піснею «Океани» до всіх звернулася Анна Корченова, вихованка Київського братства, татарською мовою пісню «Учма-буль, буль» виконав студент інституту ім.Глієра – Арсен Ісамідінов, який і дуже зворушливо виконав українську народну пісню «Ніч яка місячна». З піснями «Благослови» і «Синові» на з’їзді виступила заслужена артистка України – Ярослава Руденко.

Після пленарного засідання з’їзд продовжив свою роботу у п’ятьох робочих секціях:

-Християнство та Іудаїзм – відмінності віровчення та співпраця в Україні.

-Християни і мусульмани – можливість мирного співіснування в правовому суспільстві.

-Православні та католики. Що нас роз’єднує?

-Православні та протестанти. Консерватори та ліберали віри.

-Недільна школа – фундамент Церкви Христової.

Завершився перший день заходу Всенічним бдінням у Свято-Михайлівському Золотоверхому чоловічому монастирі.

Другий день з’їзду розпочався Божественною літургією у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, яке очолив намісник обителі архієпископ Вишгородський Агапіт. За богослужінням майже всі учасники з’їзду приступили до таїнств Сповіді та Причастя.

Після обіду роботу з’їзд було продовжено презентацією організації «Пласт», яку представив Анатолій Костенко. Також до слова були запрошені: керівник центрального штабу правого сектору Василь Лабайчук та керівник правого сектору м.Києва Володимир Загазей. Представник благодійного фонду «Героїка» розповів про те, як склалися долі учасників, що вижили в бою під Крутами.

Завершальним етапом Всеукраїнського з’їзду православної молоді став спільний концерт від усіх його учасників та побажання нових зустрічей.

Мирослава Хоміцька,
учасниця з’їзду