joomla

23 березня 2018 року, напередодні свята Похвали Пресвятої Богородиці, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив утреню з акафістом Богоматері у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі м. Дубно.

За богослужінням владиці співслужили: намісник монастиря ігумен Меркурій (Бікіра), намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких могилах ігумен Софроній (Бордюк), намісник Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда), насельник обителі ієромонах Миколай (Хмарний), а також ієрей Тарас Гордійчук та протодиякон Віталій Рябчинський.

Богослужіння свята Похвали Пресвятої Богородиці має особливість, яка відрізняє його від усіх інших церковних служб року. Під час утрені особливим чином звершується акафіст Богоматері: він розділений на чотири частини та урочисто виконується духовенством.

Саме свято встановлене у IX столітті в пам’ять про неодноразове визволення Богоматір’ю Константинополя від ворогів. Акафіст написаний в VII столітті, дияконом великої Константинопольської Церкви Георгієм Пісідійським.

Прес-служба Рівненської єпархії