joomla

Близько 200 вихованців недільних шкіл Рівного взяли участь у «Писанковому ярмарку», що відбувся з благословення архієпископа Рівненського Острозького 1 квітня, у Вербну неділю, на подвір'ї Свято-Покровського собору. Діти власноруч виготовляли писанки у різних техніках, збір коштів від продажу яких було спрямовано на допомогу маленькій рівнянці Софії Процишиній.

Чотирирічна Софійка хворіє на важку форму ДЦП, а також має ваду серця. Тож діти взялися допомогти маленькій рівнянці, зібравши їй кошти на лікування за допомогою благодійного ярмарку.

За тиждень до Великодня, у Вербну неділю, діти зібралися на подвір'ї Свято-Покровського храму, аби взяти участь у майстер-класах і навчитися виготовляти писанки своїми руками. Допомогти у цьому вихованцям недільної школи собору взялися майстрині Наталка Ляшук та Наталка Дейнека, а також вихователі та вчителі недільної школи та батьки.

Поки у храмі тривало святкове богослужіння, маленькі прихожани творили добро своїми руками, поєднуючи навчання із корисною справою. Вони опанували кілька цікавих технік, виготовляючи великодні яйця за допомогою круп і кавових зерняток, із ниток і пінопласту, в техніці декупаж, дряпанка, розпис за допомогою воску тощо. Діти спритно й завзято орудували пензликами, клеїли та малювали, наввипередки поповнюючи ятки свого імпровізованого ярмарку. І треба сказати, що деякі писанки навіть не встигали дістатися столиків продажу, адже як гарячі пиріжки їх тут же, на ходу, розкуповували віряни, що завітали цього дня до храму.

Долучились до благодійного ярмарку також і вихованці Недільної школи Свято-Воскресенського собору та Недільної школи церкви 40 Святих мучеників Севастійських, які привезли на свято свої вироби.

По завершенні Божественної літургії у Свято-Покровському кафедральному соборі, яку очолив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, владика благословив благу справу маленьких рівнян, які представили йому свої роботи. Відтак під час ярмарку було зібрано загальну суму близько 4,5 тисяч гривень, які стануть невеличким внеском на шляху до одужання маленької Софійки.

А трохи згодом до храму завітали дітки з Авдіївки, які наразі перебувають з візитом на Рівненщині та знайомляться з її святинями та культурними, архітектурно-історичними пам'ятками. Гості вже побували в Острозі, в Дубно, а тепер відвідали в Свято-Покровський кафедральний собор. Для них тут провели екскурсію, після чого запросили до класу недільної школи на чаювання зі смаколиками.

Приємно було зауважити, що дітки були обізнані із правилами поводження у храмі та самі попросили прочитати молитву до та після трапези, - зазначає керівник Єпархіального відділу недільних шкіл Рівненщини Мирослава Хоміцька. - Одна з керівників делегації авдіївських школярів є учасницею "Пласту", тож діти продемонстрували високий рівень духовно-патріотичного виховання.

Ангеліна Непомняща