joomla

03 квітня 2018 року, на офіційному сайті Рівненської єпархії УПЦ МП з'явилася інформація про те, що нібито «сторонники Київського патріархату захопили храм в с. Птича». При цьому вказується, що «розкольники за лічені хвилини виштовхали представників громади УПЦ з храму, погрожуючи зброєю», а саму подію називають «ТЕРОРИСТИЧНИМ АКТОМ»!

У зв’язку з цим, прес-служба Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, надає офіційний коментар щодо вищезазначених подій.

Перш за все нагадуємо, що Свято-Успенська громада села Птича Дубенського району ще в 2014 році своєю більшістю (на той час понад 60% голосів) виявила намір вийти з підпорядкування Рівненської єпархії УПЦ Московського патріархату та перейти в юрисдикцію Рівненської єпархії УПЦ Київського патріархату. Через постійну брехню та провокації з боку УПЦ Московського патріархату, на даний момент їх прихильників в селі залишилось не більше 3%.

Неодноразово громада більшості зверталася до громади меншості з проханням почергово звершувати богослужіння у місцевому храмі, що дало б змогу уникати міжконфесійних протистоянь у Птичі. Однак за вказівками з Москви постійно ігнорується ця компромісна пропозиція, яка б дозволила відновити та забезпечити міжконфесійний спокій і порозуміння між громадами.

Після того як 2 квітня 2018 року Дубенський районний суд скасував тимчасово накладений арешт на Свято-Успенський храм села Птича, громада, яка своєю більшістю відкинула Московський Патріархат, вирішила зайти в свій рідний храм, який вона будувала та яким постійно опікувалася.

Підкреслюємо, що Рівненська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату храм в селі Птичі НЕ ЗАХОПЛЮВАЛА, як це намагаються зараз подати проросійські ЗМІ. ХРАМ ЯК І НАЛЕЖАВ ТАК І НАЛЕЖИТЬ ГРОМАДІ, яка є його законним власником, і, відповідно до Конституції та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», має право вільно обирати своє підпорядкування тому чи іншому релігійному центру.

Прес-служба Рівненської єпархії