joomla

09 квітня 2018 р., у Світлий понеділок, свій храмовий празник відзначила Свято-Воскресенська громада м. Рівне. З цієї нагоди у Свято-Воскресенському кафедральному соборі була відслужена Божественна літургія, яку очолив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Владиці співслужили: архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл; архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор; секретар єпархії, благочинний Свято-Воскресенського собору протоієрей Сергій Лучанін; Рівненський міський благочинний протоієрей Леонід Поліщук, намісник Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда), клірики Свято-Воскресенського та Свято-Покровського кафедральних соборів, а також численне духовенство єпархії.

За святковим богослужінням молився Рівненський міський голова Володимир Хомко та декан Римо-Католицької Церкви отець Владислав Чайка.

Після Євангельського читання архієпископ Іларіон зачитав своє Пасхальне Послання.

Під час літургії були піднесенні додаткові прохання за мир в Україні та прохання про подолання розділення Української Православної Церкви.

Після запричасного стиха вихованці недільної школи віршами та піснями привітали присутніх з Воскресінням Христовим.

По завершенні літургії архіпастир подякував прибулим архієреям та духовенству за спільну молитву і привітав кліриків собору та парафіян з храмовим святом.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, архієпископ Іларіон, за утвердження духовності в Україні і розбудову Помісної Української Православної Церкви, та з нагоди 60-ліття, відзначив благочинного собору протоієрея Сергія Лучаніна та головного редактора єпархіального часопису «Духовна нива» Михайла Якимовича орденами святого князя Володимира Великого ІІ ступеня.

Також із словами вітань до духовенства та парафіян звернувся міський голова Володимир Хомко.

Потім відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія та окропленням вірних освяченою водою, по завершенні якого владика Іларіон відзначив кліриків собору протоієрея Борис Оплаканця та протоієрея Василія Рудніцького Архієрейськими благословенними грамотами.

Завершилось святкове богослужіння уставним многоліттям.

Прес-служба Рівненської єпархії