joomla

14 травня 2018 року, в день пам'яті священномученика Макарія, митрополита Київського з благословення Високопреосвященнійшого Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького паломницьким центром «Воскресіння», було організовано велику прощу до київських святинь. Більше ста паломників взяли участь у святковому богослужінні, яке звершував Святійший Патріарх Філарет у співслужінні єпископату Української Православної Церкви Київського Патріархату, численного духовенства та багатьох вірян.

Відомо, що саме у Володимирському кафедральному соборі міста Києва зберігаються чудотворні мощі священномученика Макарія, які є великою святинею патріаршого храму, адже безліч людей з давніх давен отримують зцілення, молячись біля нетлінних останків небесного покровителя міста Києва.

Цього дня Патріарх Київського і всієї Руси-України Філарет відзначав 52-гу річницю служіння на Київській архієрейській кафедрі. Вже понад півстоліття Святійший владика, за молитвами священномученика Макарія, достойно і плідно звершує нелегке святительське служіння, скеровуючи Богом ввірену паству до спасіння.

Святкове богослужіння завершилось молебнем перед мощами священномученика Макарія після якого, всі присутні мали можливість прикластися до мощей великого чудотворця.

На завершення Святійший Патріарх Філарет подякував архієреям, духовенству та всім присутнім за спільну молитву і закликав наслідувати в своєму житті святого Макарія.

Також рівненські паломники приклалися до чудотворних ікон «Несподівана Радість», «Гербовецька» та «Скоропослушниця», що знаходяться в патріаршому соборі і вшанували святу великомученицю Варвару помолившись біля її чесних мощей.

По завершенні богослужіння рівненські прочани щиросердечно привітали свого правлячого архієрея – архієпископа Іларіона з 10 річницею звершення над Ним архієрейської хіротонії і побажали Преосвященному владиці міцного здоров’я духовного і тілесного для подальшого несення послуху архіпастирського служіння на славу Господа Бога, Помісної Церкви та Рідної Української землі.

Окрім Володимирського патріаршого кафедрального собору рівняни під час прощі відвідали також Софію Київську, Михайлівський Золотоверхий та Видубицький монастирі. Безперечно, що кожен храм Києва є окрасою нашої Золотоверхої столиці і мовчазним свідком нелегкої історії України.

Побувавши з молитвою біля київських святинь рівняни успішно повернулися додому прославляючи Господа Бога дивного у святих Своїх.

протоієрей Миколай Капітула,

головний координатор паломницького центру «Воскресіння»