joomla

28 травня 2018 року, в День Святого Духа, у Луцьку відбулося урочисте відзначення храмового свята кафедрального собору Святої Трійці. Божественну Літургію з цієї нагоди очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

За богослужінням Його Святості співслужили: митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, канцлер Волинської єпархії протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, декани єпархії та інші священнослужителі.

Серед численних вірян, які були учасниками торжества, – голова Волинської ОДА Олександр Савченко, заступник голови Волинської облради Роман Карпюк, секретар Луцької міськради, виконувач повноваження міського голови Григорій Пустовіт, інші представники влади, громадськості.

Піснеспіви виконував архієрейський хор «Оранта» (регент – заслужений діяч мистецтв Василь Мойсіюк).

Наприкінці Божественної літургії Святійший Патріарх вголосив проповідь про дію благодаті Святого Духа в історії та сучасності. У слові до волинян Першоієрарх приділив значну увагу актуальній церковній темі – визнання української автокефалії.

Після традиційного хресного ходу навколо собору митрополит Михаїл виголосив подячне слово. Радість є повною, коли вона звершується в молитві, зазначив волинський архіпастир. Ми радіємо, що маємо змогу Вас вітати. Особливо радіємо, що слова, які Ви говорили не один десяток років, завдяки дії Святого Духа, Який наставляє на всяку правду, виявилися пророчими, а дії, звершені в 90-х роках, – далекоглядними.

Керуючий єпархією вручив Патріархові букет білих троянд, як вираз любові й поваги до Його Святості. Всі учасники свята підтримали його оплесками.

Голова Волинської ОДА Олександр Савченко, дякуючи Предстоятелю Київського Патріархату, назвав його візит на Волинь Божою милістю. Користуючись нагодою, він повідомив, що більшість районних рад нашого краю підтримали звернення щодо визнання автокефалії Української Церкви, й висловив упевненість, що скоро це зробить і обласна рада.

За інформацією cerkva.info